Polscy muzycy rockowi murem za Owsiakiem: "Juras, nie poddawaj się!"

Aleksandra Degórska
15.01.2019 16:26
Jurek Owsiak|undefined Fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter/East News

Muzycy są poruszeni tym wszystkim, co dzieje się wokół fundacji WOŚP i postanowili wesprzeć Jurka Owsiaka.

Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ugodzonego nożem na scenie 27. Finału WOŚP podczas tradycyjnego „Światełka do nieba”, Jerzy Owsiak złożył w rezygnację z funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu Polaków poczuło się bezsilnych w tej sytuacji i postanowiło sprzeciwić się mowie nienawiści biorąc udział w marszach milczenia. W samym Gdańsku w inicjatywnie wzięło udział 16 tysięcy osób, które w ciszy wysłuchało "The Sound of Silence" Disturbed.

Co więcej Polacy zaczęli masowo wspierać Jurka Owsiaka. Internauci w swoich wpisach w mediach społecznościowych zaczęli używać hasztagów #MuremZaOwsiakiem i #Jurekzostań, chcąc namówić w ten sposób Owsiaka, aby pozostał na czele WOŚP.

Zobacz także: WOŚP przyjął rezygnację Jurka Owsiaka

Polscy muzycy rockowi murem za Owsiakiem

Również muzycy nie pozostali bierni wobec tego, co dzieje się w Polsce. Artyści postanowili wesprzeć Jurka Owsiaka, z którym niejednokrotnie współpracowali przy okazji kolejnych finałów WOŚP-u czy też występując na dawnym Przystanku Woodstock. Tacy muzycy, jak Oddział Zamknięty, Łydka Grubasa czy Big Cyc stoją murem za Owsiakiem i wspierają jego fundację.

Nocny Kochanek

Łydka Grubasa

Lao Che

Big Cyc

Oddział Zamknięty

wosp

Proletaryat

Petycja "Murem za Owsiakiem"

Internauci postanowili zorganizować również petycję, by namówić Jurka Owsiaka do powrotu na stanowisko prezesa fundacji. Petycję na dzień 15 stycznia 2019 podpisało ponad 180 tysięcy osób.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.