Polski zespół wystąpi na jednym z najważniejszych showcase’ów muzycznych świata

Maciej Koprowicz
11.01.2018 12:08
Polski zespół wystąpi na jednym z najważniejszych showcase’ów muzycznych świata Fot. Jarosław Orłowski

Trupa Trupa z Gdańska zaprezentuje się w gronie najciekawszych młodych artystów z 43 krajów.

Do niedawna rolę wizytówki polskiej muzyki na świecie pełniły przede wszystkim zespoły metalowe, z Behemothem i Batushką na czele. W ostatnich miesiącach najgłośniejszym polskim wykonawcą poza granicami naszego kraju jest zespół Trupa Trupa z Gdańska.

Trupa Trupa działa od 2009 roku. Wykonuje rock z elementami psychodelii i muzyki eksperymentalnej, a jej wielkim atutem są poetyckie teksty autorstwa wokalisty i gitarzysty Grzegorza Kwiatkowskiego oraz basisty i gitarzysty Wojciecha Juchniewicza. Pierwsze trzy albumy zdobyły uznanie w polskim środowisku muzyki alternatywnej, a czwarta płyta zespołu, „Jolly New Songs” z 2017 nie tylko zachwyciła krytyków i słuchaczy w Polsce, ale również cieszyła się dużym zainteresowaniem za granicą. Amerykański magazyn „Newsweek” umieścił ją w rankingu „11 Great Overlooked Albums From 2017”.

To nie koniec zagranicznych wyróżnień Trupy. Zespół został zaproszony na jeden z najważniejszych showcase’ów świata, odbywający się w ramach SXSW Music Festival. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentuje kilkuset młodych i dobrze zapowiadających się artystów alternatywnych z całego świata. Organizatorzy potwierdzili już udział 500 wykonawców z 43 krajów. W tym gronie jest tylko jeden przedstawiciel Polski, właśnie Trupa Trupa.

Festiwal showcase SXSW odbędzie się w dniach 12-18 marca 2018 w Austin w Teksasie. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.