Batushka na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
08.08.2017 15:29
Batushka na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Blackmetalowy Batushka odprawił muzyczną liturgię na festiwalu Wacken Open Air. Zobaczcie efektowny występ polskiego zespołu w obiektywie Romany Makówki.

Batushka to jeden z najbardziej tajemniczych projektów na polskiej scenie muzycznej. Nie wiadomo, kto go tworzy, bo ośmiu muzyków skrzętnie skrywa swoją tożsamość. Na koncertach występują zamaskowani, w długich kostiumach przypominających zakonników i kapłanów. W swojej twórczości łączą bowiem black metal z nawiązaniami do wschodnioeuropejskiej muzyki cerkiewnej, a ich nazwa oznacza nic innego, jak prawosławnego duchownego. Dzięki swej bardzo oryginalnej muzyce i niebanalnej prezentacji scenicznej Batushka stał się sensacją wśród fanów metalu na całym świecie.

Niezwykłe show polskiej grupy podziwiać mogła 3 sierpnia 2017 publiczność festiwalu Wacken Open Air w Niemczech. Formacja przedstawiła w całości repertuar ze swojego albumu „Litourgiya” z 2015. Dekoracja sceny przypominała wnętrze prawosławnej świątyni, a muzycy ubrani byli w niezwykłe szaty metalowych kapłanów. Jak wyglądał show Batushki w Wacken możecie przekonać się, oglądając fotogalerię autorstwa Romany Makówki:

Wacken Open Air odbywa się corocznie w miejscowości Wacken w Niemczech. To jeden z najważniejszych metalowych i rockowych festiwali świata. W poprzednich latach na scenie imprezy występowały takie gwiazdy, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku na festiwalu zagrali m.in. Marilyn Manson, Alice Cooper, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptica, Paradise Lost, Mayhem, Napalm Death, Kreator wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia wystąpili m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Europe, Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. 4 sierpnia zagrali m.in. Emperor, Sanctuary, Sonata Arctica i Grave Digger. Wacken Open Air 2017 odbywał się od 2 do 5 sierpnia 2017. Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymało na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.