Poseł Tarczyński zawiadomił prokuraturę i ministra Ziobrę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Nergala

Maciej Koprowicz
10.03.2018 15:43
Poseł Tarczyński zawiadomił prokuraturę i ministra Ziobrę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Nergala Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, BARTEK SYTA/Polska Press/EAST NEWS

Dominik Tarczyński uważa, że Nergal obraził jego uczucia religijne, publikując na Facebooku wideo z figurką Jezusa.

8 marca 2018 na swoim profilu na Facebooku Nergal opublikował życzenia z okazji Dnia Kobiet. Lider Behemotha zaśpiewał dziecięcą piosenkę, machając przy tym dildo z przymocowaną figurką ukrzyżowanego Jezusa. Wideo oburzyło internautów, którzy uznali żart muzyka za bardzo niesmaczny, a wielu chrześcijan poczuło się nim urażonych.

W sprawie filmu Nergala głos zabrał nawet poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński, który fanom metalu dał się poznać, gdy w 2017 pomógł muzykom zespołu Decapitated w zwolnieniu z aresztu w Stanach Zjednoczonych. Teraz poseł Tarczyński zadeklarował na Twitterze, że złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Nergala.

Parlamentarzysta dotrzymał słowa danego internautom – wczoraj złożył w Prokuraturze Rejonowej w Kielcach zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przez Adama Darskiego. Jak napisał, Nergal miał dokonać obrazy jego uczuć religijnych jako rzymskiego katolika i znieważyć publicznie przedmiot czci religijnej, czyli figurę Jezusa Chrystusa. Poseł powołał się na art. 196 KK.

Tarczyński napisał w uzasadnieniu:

Tego typu obrzydliwe zachowanie jest niegodne i uderza w przedmiot czci religijnej wielu milionów Polaków, jak również i wyznawców wiary rzymskokatolickiej znajdujących się poza granicami naszego kraju. Połączenie Figury Jezusa Chrystusa z imitacją męskiego członka nie może się z niczym innym kojarzyć jak tylko z próbą ośmieszenia tego co święte, tego co jest dla wielu najwyższym wyrazem sacrum, szacunku i ludzkiej miłości.

Kilka godzin po tym oświadczeniu poseł Tarczyński napisał na swoim profilu na Facebooku, że skontaktował się z nim menedżer Nergala i zaproponował ugodę oraz tekstowe przeprosiny na profilu muzyka. Parlamentarzysta odpowiedział, że oczekuje od Darskiego przeprosin w języku polskim w formie wideo.

tarcz Fot. foto: www.facebook.com/dominik.tarczynski

Dziś Dominik Tarczyński zapowiedział, że składa wniosek do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o objęcie nadzorem złożonego przez niego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Na swoim Instagramie Darski przeprosił wszystkich urażonych filmem, jednocześnie ostrzegając, że na swoim profilu zamieszcza opinie często niezgodne z konserwatywnym światopoglądem.

Czy Waszym zdaniem Nergal przekroczył granice i powinien ponieść konsekwencje?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.