Posłuchaj 1. singla Deftones z płyty „Gore”

Jakub Gańko
05.02.2016 10:54
Posłuchaj 1. singla Deftones z płyty „Gore” Fot. kadr z wideo

Chino Moreno i spółka udostępnili w całości do odsłuchu utwór „Prayers/Triangles”.

Po wielokrotnie przekładanej dacie premiery i wodzeniu fanów za nos, grupa umożliwiła fanom przesłuchanie pierwszego singla ze swojego ósmego albumu. Jego tytuł i fragment poznaliśmy już wcześniej przy okazji pierwszego teasera „Gore”. Teraz wreszcie możemy zapoznać się z nim w pełnej okazałości.

Wiemy już też, że będzie to kawałek otwierający cały krążek. Wizualizację opierającą się na jego oprawie graficznej przygotował Chris Buongiorno. Materiał jest dostępny poniżej:

„Prayers/Triangles” to typowa dla Deftones kompozycja łącząca melodyjną, delikatną zwrotkę z rozdmuchanym refrenem wykrzyczanym przez wokalistę. Kawałek powinien od razu przypaść do gustu dotychczasowym miłośnikom twórczości kalifornijskiego zespołu. Zdaniem Chino Moreno, właśnie dlatego został wybrany na pierwszy singiel jego nowego wydawnictwa.

To jeden z tych utworów bardzo w naszym stylu. Jest dynamiczny, ma charakterystyczne flow i brzmienie, które stają ci w gardle, ale przynosi też pewne ukojenie. Myślę, że taka dychotomia czyni nas tym, kim jesteśmy. To część naszego DNA. Dobrze też oddaje to, gdzie teraz jesteśmy.

Następca „Koi No Yokan” ukaże się 8 kwietnia 2016 roku. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na albumie znajdzie się tylko 11, a nie 16 kompozycji. W jednej z nich wystąpi gościnnie gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell. Za produkcję materiału odpowiada Matt Hyde. Znamy już okładkę płyty.

deftones_gore Fot. foto: materiały prasowe

Oto lista wszystkich utworów.

Tracklista:

 1. Prayers/Triangles
 2. Acid Hologram
 3. Doomed User
 4. Geometric Headdress
 5. Hearts/Wires
 6. Pittura Infamante
 7. Xenon
 8. L)MIRL
 9. Gore
 10. Phantom Bride
 11. Rubicon

Jak Wam się podoba „Prayers/Triangles”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.