Posłuchaj 10 godzin nowego utworu Blink-182

Jakub Gańko
18.05.2016 11:17
Posłuchaj 10 godzin nowego utworu Blink-182 Fot. facebook.com/blink182

W oczekiwaniu na 7. album Kalifornijczyków możecie raczyć się 10 godzinami zapętlonego kawałka „Built This Pool”.

Następca „Neighborhoods” z 2011 roku staje się faktem na naszych oczach i uszach. Płyta zatytułowana „California” ukaże się 1 lipca 2016 roku. Będzie to zupełnie nowy rozdział w karierze zespołu, przede wszystkim ze względu na udział Matta Skiby z Alkaline Trio, który zastąpił wokalistę i gitarzystę Toma DeLonge'a. Główne obowiązki wokalne ma jednak pełnić Mark Hoppus.

O tym, jak będzie brzmiał wyprodukowany przez Johna Feldmanna materiał, mogliśmy się już przekonać dzięki utworowi „Bored To Death”. Tym razem Blink-182 udostępnił do darmowego ściągnięcia żartobliwą kompozycję „Built This Pool”. Widząc, że to tak naprawdę tylko 16-sekundowy przerywnik, część fanów mogłaby się poczuć rozczarowana... Zgodnie z internetową tradycją, zespół postanowił więc zapętlić go Wam na 10 godzin.

Wciskajcie „play” i szykujcie się na dzień z głowy, słuchając, po co Blink-182 zbudował ten basen:

Mimo wszystko czujecie niedosyt, nawet po takiej prezentacji tej zabawnej miniatury? Mamy więc coś jeszcze. 14 maja 2016 roku Blink-182 zagrał koncert-niespodziankę w ramach imprezy KROQ Weenie Roast. Oprócz doskonale znanych utworów po raz pierwszy wykonał na żywo „Bored To Death” oraz zamykający nadchodzącą „Californię” kawałek „Brohemian Rhapsody”, nawiązujący oczywiście tytułem do klasyka Queen.

Nagrania z tego występu obejrzycie poniżej („Brohemian Rhapsody” zaczyna się w 2:50):

Jak przekonują dotychczas udostępnione kawałki, Blink-182 zachował swoje charakterystyczne poczucie humoru i jego siódmy album powinien trafić w gusta dotychczasowych fanów jego twórczości. Odpowiedzialny za teksty utworów Mark Hoppus wyznał, że uważa, iż udało mu się stworzyć jedne z najlepszych dzieł w swojej karierze.

Nasze tematy są uniwersalne. Mamy w sobie wiele frustracji, zarówno tej młodzieńczej, jak i wywołanej codziennym życiem. Wciąż czuję to samo, co 20 lat temu - tak samo się denerwuję i ekscytuję. Wciąż wydaje mi się, jakbym zakochiwał się w swojej żonie.

Obok kawałków utrzymanych w energetycznym stylu końca lat dziewięćdziesiątych, na albumie mają się znaleźć również rozbudowane, wręcz progresywne kompozycje, na jakie nie było wcześniej miejsca w twórczości Blink-182. Ogólny charakter albumu jest jednak porównywany do drugiego krążka kapeli, „Dude Ranch” z 1997 roku.

Na usłyszenie nowych utworów na własne uszy musimy jeszcze trochę poczekać, znamy już za to ich wszystkie tytuły.

Tracklista:

 1. Cynical
 2. Bored to Death
 3. She's out of Her Mind
 4. Los Angeles
 5. Sober
 6. Built This Pool
 7. No Future
 8. Home Is Such a Lonely Place
 9. Kings of the Weekend
 10. Teenage Satellites
 11. Left Alone
 12. ExplicitRabbit Hole
 13. San Diego
 14. The Only Thing That Matters
 15. California
 16. Brohemian Rhapsody

Przesłuchaliście „Built This Pool” przez 10 godzin?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.