Posłuchaj „Mary Don't You Weep” z pośmiertnej płyty Prince'a

Aleksandra Degórska
08.06.2018 14:28
Prince|undefined Fot. East News

Już niedługo na sklepowych półkach pojawi się nowy krążek z materiałem Prince'a. Sprawdźcie, czego należy się spodziewać po tej płycie.

Archiwa Prince'a pełne są nagrań, których nie poznali fani. Dzięki współpracy spadkobierców muzyków 21 września 2018 roku ukaże się album – „Piano & A Microphone 1983”.

Płyta będzie zawierać nigdy wcześniej niepublikowany, 35-minutowy materiał nagrany amatorsko w zaciszu domowym przy akompaniamencie fortepianu. Teraz będzie można go posłuchać z CD czy płyty winylowej.

Nowa płyta Prince'a

Na wydaniu deluxe pojawią się zarówno kompakt, jak i nośnik analogowy. Znajdzie się w nim 12-calowy booklet z notatkami inżyniera dźwięku współpracującego w 1983 roku z Prince'em, Dona Battsa oraz wcześniej niepublikowane zdjęcia artysty.

Posłuchajcie, jak prezentuje się utwór „Mary Don't You Weep” - XIX-wieczny utwór z nurtu negro spirituals. Znalazł się on na napisach końcowych filmu Spike'a Lee „BlacKkKlansman”, który wejdzie na ekrany kin w sierpniu 2018 roku.

Wśród piosenek na nowym albumie są chociażby „17 Days”, „Purple Rain”, znana z repertuaru Joni Mitchell „A Case Of You”, „Strange Relationship” (w 1987 roku wydana na albumie „Sign O' The Times”), czy „International Lover”.

Jakie jeszcze kawałki trafią na tę płytę?

Prince - „Piano & A Microphone 1983”: tracklista

  1. 17 Days
  2. Purple Rain
  3. A Case Of You
  4. Mary Don't You Weep
  5. Strange Relationship
  6. International Lover
  7. Wednesday
  8. Cold Coffee & Cocaine
  9. Why The Butterflies

Tak natomiast będzie prezentować się okładka płyty:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Troy Carter, doradca spadkobierców Prince'a, tak wypowiedział się na temat nowego wydawnictwa:

Są to surowe i intymne nagrania, których Prince dokonał tuż przed osiągnięciem wielkiego sukcesu i statusu gwiazdy. Pod względem formatu przypominają „Piano & A Microphone Tour”, która miała miejsce pod koniec jego kariery w 2016 roku. Rodzina artysty jest podekscytowana tym, że fani będą mieli okazję poznać w ten sposób proces artystycznej ewolucji kariery Prince'a.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 w wieku 57 lat i jak wykazał raport toksykologiczny muzyk przedawkował fentanyl - syntetyczny, bardzo silny środek anestezjologiczny i przeciwbólowy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.