Posłuchaj pierwszego koncertu Metalliki z Jasonem Newstedem z 1986 roku

14.11.2020 16:51
Metallica|north Fot. East News

Jason Newsted dołączył do Metalliki w 1986 roku i od razu był rzucony na głęboką wodę. Jak brzmiał jego pierwszy koncert?

Jason Newsted nie miał wcale łatwego zadania. Musiał zastąpić tragicznie zmarłego Cliffa Burtona i muzycy Metalliki na początku nieźle dali mu w kość. Mocno cierpieli po stracie przyjaciela, a ich ból odbił się na Newstedzie. Basista grał w kapeli od od 1986 do 2001, kiedy to postanowił odejść tłumacząc swoją decyzję zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Tym razem cofniemy się do samego początku Newsteda w Metallice. Jak brzmiał jego pierwszy koncert z thrashmetalową legendą?

Posłuchaj pierwszego koncertu Metalliki z Jasonem Newstedem z 1986 roku

Po latach Jason Newsted wyznał:

Kiedy znalazłem się w Metallice musiałem przejąć zadania Cliffa, ale też zaznaczyć swoją obecność. Nikt nie mógł być drugim Cliffem Burtonem, on był Jimim Hendrixem basu.
Przeczytaj także

 

Jak z taką presją poradził sobie Newsted? Posłuchajcie jego pierwszego koncertu z Metallicą, który odbył się 8 listopada 1986 roku. Zespół wówczas grał przed Metal Church w Reseda w stanie Kalifornia. Kapela wykonała 14 utworów, otwierając koncert piosenką "Battery".

Zobacz także: "One" Metalliki wykonane przez kobiecą orkiestrę. Takiego coveru jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO]

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.