QUIZ: Dopasuj narkotyk do muzyka

Kamil Dachnij
09.05.2017 12:26
QUIZ: Dopasuj narkotyk do muzyka Fot. Kadr z video

Wpływ środków odurzających na historię muzyki jest nieoceniony – o wielu arcydziełach byśmy nigdy nie słyszeli, gdyby nie magiczne proszki. Wielu słynnych muzyków zmagało się z różnymi substancjami podczas swojej kariery. Czy potrafisz je dopasować do danego artysty? [QUIZ]

Niejedną książkę napisano o wpływie narkotyków na chociażby muzykę rockową. Postrzeganie gwiazd rocka od wielu lat opiera się przede wszystkim na mitologizowaniu ich przeszłości, wyciąganiu na wierzch najdzikszych występków. W dobie dominacji tabloidów, przesuwanie akcentów z muzyki na skandale staje się co raz wyraźniejsze.

Rodzimy rynek w ostatnich latach nie pozwalał nam zapomnieć o właśnie takim wizerunku rockmanów: Lemmy Kilmister dzielił się swoją „Białą gorączką”, Keith Richards postanowił odkryć, jakie było jego „Życie”, a Motley Crue odnaleźli w swoim głównie „Brud”. Nasz quiz jednak nie ogranicza się do świata muzyki rockowej – znajdą się także artyści z innych gatunków.  

Jak to często bywa przy podobnych sytuacjach, wielu artystów nie ograniczało się tylko do jednego środka. Jednak nam chodzi o narkotyk, który dany artysta preferował najbardziej. Jak to stwierdziliśmy? Chociażby z wywiadów lub biografii artystów. W niejednym przypadku dana używka doprowadziła do ich śmierci lub poważnych komplikacji zdrowotnych. Zatem jak dobrze znacie największe grzeszki muzyków? 

Rozwiąż quiz

Jaki narkotyk preferował Lou Reed?

Lou-Reed-Nigdy-nie-lubilem-Beatlesow_article Fot. foto: Photoshot / Reporter / East News

Jaki narkotyk preferował Lou Reed?

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.