Queen pokazał klipy z materiałami fanów. Wśród nich kolaż redaktorki Antyradio.pl

24.10.2019 18:11
Queen z klipami z klipów fanów|undefined Fot. Idols/Photoshot/REPORTER/East News

Zespół Queen podzielił się nowymi teledyskami do 3 utworów, w których wykorzystano nagrania oraz grafiki fanów z całego świata, m.in. z Polski.

Z okazji historycznego wyniku miliarda wyświetleń na YouTubie klipu "Bohemian Rhapsody", grupa Queen wpadła na ciekawy pomysł podziękowania fanom za ten rekord. W ramach projektu "You Are The Champions” wielbiciele zespołu mogli wystąpić w jednym z trzech klipów grupy. Muzycy podzielili się własną interpretację "Bohemian Rhapsody", tancerze nagrali choreografię do "Don’t Stop Me Now", natomiast do "A Kind of Magic" stworzono lyric video z grafikami oraz animacjami fanów. Najlepsze materiały trafiły do trzech nowych teledysków Queen.

Queen pokazał klipy z materiałami fanów. Wśród nich kolaż redaktorki Antyradio.pl

W teledysku do "A Kind of Magic" wykorzystano grafiki aż 2733 artystów z 121 krajów. Artyści stworzyli wizualizacje bezpośrednio tyczące się słów piosenki, jak również części instrumentalnych. Do akcji "You Are The Champions" zgłosiła się redaktorka Antyradio.pl, Aleksandra Degórska, która tworzy własnoręcznie kolaże. Jej praca znalazła się w klipie "A Kind of Magic" i możecie obejrzeć kolaż w 3:40 minucie nagrania Queen:

Tak natomiast prezentuje się oryginalny kolaż, który trafił do teledysku:

Przeczytaj także

Obejrzyjcie również klipy do "Don't Stop Me Now" oraz "Bohemian Rhapsody" w całości zmontowane z materiałów fanów z całego świata:

Aleksandra Degórska stworzyła również okładki singli polskiej grupy Linia Nocna,a jej kolaże zostały wcześniej docenione przez zespoły A-ha oraz Depeche Mode. W ramach akcji Fan Takeover redaktorka publikowała swoje kolaże poświęcone kapeli.

Zobacz także: Perkusista Queen: Wiele osób ma problem z tym, że jesteśmy kure*sko popularni

Film Queen z sukcesem "Bohemian Rhapsody"

Queen ostatnio odnosi spore sukcesy związane z filmem biograficznym "Bohemian Rhapsody", który stał się kinowym hitem. Produkcja zdobyła 4 Oscary, jak również 2 Złote Globy oraz pojawiła się w Top 100 najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Utwór "Bohemian Rhapsody" za sprawą filmu przeżywa drugie życie - piosenka trafiła po raz trzeci na listę Billboardu. Co więcej streamowanie muzyki Queen zwiększyło się trzykrotnie w porównaniu do 6 miesięcy przed premierą filmu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.