Rammstein po 6 latach wrócił do studia

Justyna Kierzkowska
08.10.2015 13:29
Rammstein po 6 latach wrócił do studia Fot. ons.pl

Ostatni studyjny album zespołu został wydany w 2009 roku. Niedawno artyści ponownie się spotkali, żeby pracować nad najnowszym materiałem grupy.

Chociaż jeszcze w marcu 2015 roku gitarzysta Richard Kruspe zarzekał się, że Rammstein na pewno w tym roku nie wróci do grania, to na szczęście stało się inaczej. Zespół pokazał na swoim Facebooku zdjęcie ze studia, na którym widać członków zespołu. Fotografię podpisał tekstem „wracamy!”.

We wrześniu 2014 roku Richard Kruspe poinformował, że w najbliższym czasie zespół nie planuje nagrania nowych numerów. Tak się na szczęście nie stało. Peter Tagtgren z solowego projektu Tilla Lindemanna powiedział, że panowie chcą się spotkać we wrześniu 2015 roku, żeby rozpocząć proces pre-produkcji nowego materiału.

Szwedzki producent dodał, że Rammsteinowi przygotowanie płyty zajmuje około dwóch lat, więc nowego krążka można by było spodziewać się pod koniec 2017 roku. W czerwcu 2015 roku grupa potwierdziła, że zamierza wrócić do studia i poszukać nowej sali prób. Niestety, oprócz zdjęcia nie znamy żadnych szczegółów dotyczących kolejnego krążka.

Chociaż ostatni studyjny album grupy, „Liebe Ist Für Alle Da”, ukazał się w 2009 roku, to fani mają powód do zadowolenia. 25 września 2015 roku swoją premierę miało wydawnictwo „Rammstein In Amerika”. DVD jest zapisem koncertu w Nowym Jorku, który odbył się w hali Madison Square Garden 12 listopada 2010 roku. Na drugiej płycie znajduje się też film dokumentalny w reżyserii Hannesa Rossachera ujawniający archiwalne, niepublikowane materiały dotyczące zespołu. 

Jeśli wciąż wahacie się z zakupem koncertowej płyty, to posłuchajcie utworów „Rammlied, „Ich Tu Dir Weh” oraz „Benzin”, które grupa opublikowała na swoim YouTubie.

Cieszycie się z powrotu Rammsteina do studia?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.