Na tej stronie nie kupicie już biletów na koncert Rammsteina. Zespół wygrał w sądzie

03.10.2022 11:36
Rammstein Fot. Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/East News

Sytuacja się powtarza - Rammstein ponownie zdołał zatrzymać Viagogo przed sprzedażą biletów po zawyżonych cenach.

Rammstein kolejny raz zakazał sprzedaży biletów na platformie Viagogo. Jeżeli nigdy nie korzystaliście z tego serwisu to przypomnijmy, że jest to platforma wymiany biletów online. Na stronie pojawiają się często bilety w mocno zawyżonych cenach, z czym zaczął walczyć Rammstein. Jeszcze w 2018 roku udało się kapeli dostać sądowy zakaz sprzedawania biletów na koncerty grupy. Sytuacja powtórzyła się 4 lata później. 

Polecamy

Rammstein vs. Viagogo. Zespół dostał zakaz sprzedaży biletów na platformie handlującej biletami 

Rammstein razem z promotorem MCT Agentur postanowili ponownie walczyć z Viagogo. Ostatecznie Sąd Okręgowy w Hamburgu wydał nakaz sądowy, który jest oparty na przepisach dotyczących ochrony konsumentów. Zostały one na nowo zdefiniowane w maju 2022. Prawnik Rammsteina, Sebastian Ott tak skomentował wyrok sądu;

Kupujący często nie wiedzą, że nie kupują swoich biletów od organizatora, ale na wtórnym rynku. Ustawodawca dostrzegł ten problem i podjął odpowiednie działania. Z zadowoleniem przyjęliśmy decyzję sądu okręgowego w Hamburgu, który konsekwentnie zakazuje łamania nowego prawa.

Co za tym idzie teraz fani Rammsteina mogą kupić bilety wyłącznie na Eventim. Wszystkie wejściówki są imienne i wchodząc na koncert należy mieć przy sobie dowód osobisty. Zmiana nazwiska na bilecie będzie możliwa na oficjalnym portalu Eventim - fanSALE, który ruszy 1 grudnia.

Polecamy

Rammstein zagra dwa koncerty w Polsce w 2023

Zespół ogłosił kolejną trasę koncertową, w ramach której odwiedzi nasz kraj i zagra aż 2 koncerty. Rammstein wystąpi 30 i 31 lipca 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rammstein promuje obecnie album "Zeit" i podczas sesji nagraniowej towarzyszył im berliński producent, Olsen Involtini. Nagrania odbyły się w La Fabrique Studios w St. Rémy de Provence, we Francji.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.