Rob Halford: Nie będę szczęśliwy, dopóki na świecie nie zapanuje równość

Aleksandra Degórska
13.03.2018 18:12
Rob Halford z Judas Priest|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Muzyk nadal jest pod wrażeniem, jak jego szczere wyznanie wpłynęło na wielu fanów Judas Priest.

Rob Halford wykazał wielką odwagę, gdy w 1998 roku na antenie stacji MTV przyznał się do tego, że jest homoseksualistą. Wokalista Judas Priest obawiał się, że część publiczności może się od niego odwrócić, ale wcale tak się nie stało.

W najnowszym wywiadzie dla Noisey w ramach rozmowy o nowej płycie „Firepower” Rob Halford również opowiedział o tym, z jakimi wyzwaniami musiał się zmagać jako jeden z najsłynniejszych gejów w heavymetalowym świecie.

Frontman zdaje sobie sprawę, że z perspektywy czasu, gdy sytuacja nadal nie wygląda przychylnie dla osób LGBT jego wyznanie w latach 90. nadal ma wielkie znaczenie:

Gdy przyznałem się, że jestem gejem - nigdy nie zastanawiałem się nad konsekwencjami, oczywiście zainteresowały się tym media, to była wielka sprawa. Konsekwencją było to, że potem otrzymałem te piękne wiadomości od fanów z całego świata odnośnie mojej odwagi, by zrobić krok do przodu i śmiało powiedzieć o swojej seksualności z wielką dumą - to właśnie pomogło im w życiu. Zdałem sobie sprawę, że jako gej w społeczności metalowej miałem możliwość umacniać taką właśnie postawę.

Rob Halford podkreśla, że ważne jest, by nie milczeć i nie zgadzać się na zastaną sytuację. Muzyk wspomniał o organizacji w Londynie Act Up, która miała odwagę, by mówić o swoich prawach, wychodzić na ulicę ze sloganem milczenie to śmierć, z którym utożsamia się mocno frontman Judas Priest:

Jako gej nadal cały czas walczę. Nie będę szczęśliwy, dopóki nie zapanuje równość na świecie, to podstawa. Nie uważam, żeby to było w porządku, że są jedne zasady dla jednych, a inne dla drugich. Tak nie powinno to wyglądać.

Judas Priest na koncercie w Polsce w 2018 - bilety

W ramach promocji nowego albumu zespół z Robem Halfordem na czele zagra 13 czerwca 2018 w Katowicach w Spodku. Jako specjalny gość wystąpi natomiast grupa Megadeth. Wejściówki w cenach od 190 do 400 zł kupicie na stronie eBilet.pl.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.