Rob Halford zapowiedział świąteczny album "Celestial"

06.09.2019 16:19
Rob Halford z Judas Priest|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Coraz bliżej Święta! Sprawdźcie, jakie kompozycje znajdziecie na nadchodzącej płycie Roba Halforda.

Kończy się lato, już wszyscy marudzą z powodu nadchodzącej jesieni... tymczasem dowiadujesz się, że Twój ulubiony muzyk wyda album ze świątecznymi przebojami. Rob Halford po raz kolejny postanowił stworzyć zimowe piosenki - w 2009 roku ukazał się jego solowy album "Halford III: Winter Songs", na którym pojawiły się zarówno covery tradycjonalnych numerów, jak również jego własne kompozycje oczywiście w heavymetalowych aranżacjach. W 2019 roku czeka nas powtórka z rozrywki.

Rob Halford zapowiedział świąteczny album "Celestial"

18 października 2019 ukaże się świąteczny album Roba Halforda zatytułowany "Celestial". Album ten łączy w sobie świąteczną klasykę z zupełnie nowymi kompozycjami. Muzyk chciał stworzyć utwory, które byłyby oryginalne i jednocześnie inne niż zwykłe świąteczne przeboje. Na płycie znajdziemy nowe utwory, takie jak "Protected by the Light", a także przeróbki świątecznych standardów, m.in.: "God Rest Ye Merry Gentlemen", "Joy to the World" oraz "Hark! The Herald Angels Sing".

Frontman Judas Priest tak wypowiedział się na temat nowego wydawnictwa:

Wspaniałą rzeczą w heavy metalu jest to, że ma on wiele różnych wymiarów. Myślę, że kiedy spojrzysz na to z zewnątrz nie znając sceny metalowej - może to wyglądać dość strasznie. I jest to bardzo silne, potężne doświadczenie. Myślę, że muzyka, którą stworzyliśmy w "Celestial", pokazuje, że "metalowi maniacy" - jak się nazywamy – są gotowi na Święta, jak wszyscy inni. Staraliśmy się z tą muzyką dotrzeć do tylu metalowych wymiarów, do ilu tylko mogliśmy.

Przeczytaj także

Rob Halford with Family and Friends to grupa osób bliskich Halfordowi. W zespole grają jego brat Nigel na perkusji, siostrzeniec Alex (syn basisty Judas Priest Iana Hilla) na basie, siostra Sue na dzwonkach, na gitarach zaś Robert Jonesa i Jon Blakey. Sprawdźcie, jakie kawałki znajdą się na nadchodzącej płycie frontmana Judas Priest.

Rob Halford "Celestial": tracklista

 1. Celestial
 2. Donner and Blitzen
 3. God Rest Ye Merry Gentlemen
 4. Away In A Manger
 5. Morning Star
 6. Deck The Halls
 7. Joy To The World
 8. O Little Town Of Bethlehem
 9. Hark! The Herald Angels Sing
 10. The First Noel
 11. Good King Wenceslas
 12. Protected By The Light
foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Zobacz także: Jak brzmi Rob Halford piszczący przez 5 minut?

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.