Ronnie Wood z The Rolling Stones wyleczył się z raka

Maciej Koprowicz
29.03.2018 13:06
Ronnie Wood z The Rolling Stones wyleczył się z raka Fot. FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

71-letni gitarzysta ma dla swoich fanów wspaniałą wiadomość – jest już całkowicie wolny od nowotworu płuc, z którym zmagał się w ostatnim czasie.

The Rolling Stones to w świecie rocka symbol niezniszczalności, by nie powiedzieć – nieśmiertelności. Brytyjczycy od kilku dekad (!) prowadzą bardzo niezdrowy tryb życia i nigdy nie ukrywali słabości do rozmaitych używek. Rock’n’rollowy tryb życia kiedyś musi jednak dać o sobie znać.

Ronnie Wood, który od 1975 wraz z Keithem Richardsem tworzy sekcję gitarową Stonesów, dotrzymywał kolegom kroku, jeśli chodzi o niezdrowe substancje. Przez 50 lat był nałogowym palaczem papierosów, co nie pozostało bez wpływu na jego zdrowie. W maju 2017 media ogłosiły, że w płucach muzyka wykryto zmianę. Trzy miesiące później sam Wood potwierdził, że chodziło o nowotwór.

Na szczęście lekarze zadziałali szybko i dziś gitarzysta jest już wolny od raka. Zaatakował on tylko jedno płuco, ale do jego usunięcia wystarczyła jedna operacja. Obyło się bez chemioterapii.

Wbrew czarnowidztwu niektórych internautów, artysta czuje się dobrze i z entuzjazmem wypowiada się o wynikach swoich najnowszych badań. Magazynowi „Metro” powiedział:

Już samo przebudzenie rano to dla mnie występek, nie wspominając o paleniu w Anglii przez 50 lat. To był cud, którego się nie spodziewałem, że rak nie zaatakował obu płuc. To cud, że nie wybuchły.

Trzeba być silnym i myśleć pozytywnie. Jestem gotowy myśleć pozytywnie do ostatniego tchu. Miałem wspaniałe życie i byłem gotowy odejść. Wow! Nie wiedziałem, że dostanę od losu bilet, który będzie ważny tak długo. Co za ulga!

The Rolling Stones - koncert w Polsce w 2018

Jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję przekonać się o formie The Rolling Stones. Legendarny zespół wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie 8 lipca 2018. Światowa trasa Anglików nosi nazwę „Stones – No Filter” – ciekawe, co dziś myśli o tej nazwie Ronnie?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.