Keith Richards: Córki mogą wciągnąć moje prochy

Robert Skowronski
11.09.2015 11:16
Keith Richards: Córki mogą wciągnąć moje prochy Fot. East News

Znana jest już wola Keitha Richardsa z The Rolling Stones odnośnie tego, co ma się stać z jego zwłokami po śmierci. Ma zostać skremowany. To jednak nie wszystko - muzyk chciałby, żeby córki wciągnęły jego prochy nosem.

Metryka gitarzysty wyraźnie wskazuje wiek 71 lat, choć sam wygląda na 171. Zdaje się, że z tyłu głowy muzyka zaczęły gdzieś dźwięczeć słowa „memento mori”, gdyż rozmyśla on nad losami swojego ciała, gdy już opuści je duch.

Keith Richards w jednym z wywiadów twierdził, że najdziwniejszą rzeczą jaką zrobił w życiu było wciągnięcie prochów po jego zmarłym ojcu zmieszanych z kokainą:

Przez jakieś sześć lat na mojej półce stało pudełko z tym co pozostało po moim skremowanym ojcu. Nie potrafiłem się z nim rozstać. Nie mogłem go tak po prostu puścić z wiatrem (...). Gdy otworzyłem pokrywę pudełka część prochów zleciała na stół. Zgarnąłem je, wziąłem słomkę i wciągnąłem małą kreskę. Resztę umieściłem przy zasadzonym dębie, który rośnie świetnie.

Posłuchajcie, jak Keith Richards opowiada o tym zajściu:

Niedawno gitarzysta wyznał, że życzyłby sobie, aby jego pociechy (Theodora i Alexandra) postąpiły w przyszłości w podobny sposób. Muzyk już ma w planach podarowanie im słomki, dzięki której będą mogły podtrzymać zapoczątkowaną przez niego tradycję.

Ekstrawagancki i nieco szokujący pomysł. Jednak Keith Richards w ostatnim czasie wygłasza więcej kontrowersyjnych słów. Uważa m.in., że dzisiejszym narkotykom jest daleko do tych, które były dostępne w latach 60. i 70., twierdzi też, że Metallica i Black Sabbath to nic więcej jak zwykły żart.

Co do życia muzycznego, Keith Richards wyznaje, że jest gotowy na nagranie nowej płyty z The Rolling Stones. Muzyk pochwalił się też utworem z jego nowej solowej płyty pt. „Crosseyed Heart”, która ma ukazać się 18 września 2015 roku, mowa o kawałku „Trouble”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.