Serj Tankian stworzył soundtrack do gry Midnight Star: Renegade

Aleksandra Degórska
12.08.2016 12:43
Serj Tankian stworzył soundtrack do gry Midnight Star: Renegade Fot. kadr z wideo; Sputnik / East News

Muzyk kolejny raz pojawił się w roli kompozytora. Jak prezentuje się jego najnowsze muzyczne dzieło?

Zamiast nowego materiału System of a Down wokalista angażuje się w wiele innych muzycznych projektów. Serj Tankian zajął się tworzeniem muzyki filmowej i skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu „1915”. Muzyk zaprezentował również polityczny numer „Artsakh”, który powstał w celu wsparcia Ormian w Górskim Karabachu. Co więcej stworzył on również utwór „Aurora's Dream” na ceremonię wręczenia nagrody Aurora w Erywaniu.

Muzyk opowiadając o swoich planach na najbliższą przyszłość zdradził, że zajmuje się również tworzeniem muzyki na potrzeby gier. Serj Tankian udostępnił na swoich profilach na portalach społecznościowych informację o tym, że 11 sierpnia 2016 pojawiła się gra Midnight Star: Renegade, którą można zakupić na swojego iPhone'a czy iPada.

Polega ona na ciągłym strzelaniu, a wszystko to przy muzyce, za którą odpowiedzialny jest sam wokalista.

Przekonajcie się, jak to może brzmieć:

Jak widać wena twórcza nie opuszcza artystę i wciąż ma sporo muzycznych pomysłów, które realizuje z powodzeniem. Czy jest cień szansy, że Serj Tankian znajdzie czas i chęć na stworzenie następny płyty „Hypnotize” z 2005 roku? Z jego słów wynika, że trzeba uzbroić się w cierpliwość:

Jesteśmy w kontakcie i sprawdzamy, czy uda nam się połączyć materiał w jedną całość. Sporo się komunikujemy. Nie mogę oświadczyć, czy będziemy mieć nowe nagranie, bowiem nie weszliśmy jeszcze do studia.

Najwyraźniej tworzenie muzyki do pełnometrażowych filmów oraz gier na chwilę obecną na tyle go pochłonęło, że nie chce przerywać dobrej passy: 

Uwielbiam komponowanie muzyki do filmów. Właśnie zakończyłem tworzenie soundtracku do obrazu „Last Inhabitant”. Pracuję również z orkiestrą nagrywając muzykę na potrzeby innych produkcji.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak przesłuchanie najnowszych kompozycji muzyka, których jest całkiem sporo i cierpliwe obserwowanie środowiska System of a Down.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.