Slipknot z teledyskiem do „Killpop”

Robert Skowronski
09.06.2015 08:29
Slipknot z teledyskiem do „Killpop” Fot. kadr z wideo

Choć płyta „.5: The Gray Chapter” wydana została jeszcze w 2014 roku, to zespół nie zapomina o jej promocji. Zobaczcie najnowszy, mroczny teledysk kapeli.

Reżyserem klipu jest Shawn „Clown” Crahan, jeden z muzyków zespołu, który w wywiadach ostrzega, że kolejna płyta Slipknot nie powstanie przed 2017 rokiem.  W obrazku przenosimy się do opuszczonej piwnicy, którą nawiedzają dwie bliźniaczki o wymalowanych twarzach oraz członkowie grupy.

„Killpop” jest czwartym singlem z ostatniego albumu zespołu, zaraz po „The Negative One”, „The Devil In I” i „Custer”. Corey Taylor mówiąc o tym utworze odwołuje się do kilku przysłów:

Mówi się: uważaj czego sobie życzysz, ale także: bądź ostrożny robiąc to co kochasz, bo może się to obrócić przeciwko tobie. Za każdym razem, gdy łączysz coś co kochasz ze sprawami zawodowymi, natrafiasz na problemy, które cię wkurzają. Ten utwór jest o tym, że wciąż uwielbiam tworzyć muzykę, ale jednocześnie nienawidzę jej biznesowej i matematycznej strony. Tych wszystkich gości w garniturach, z którymi trzeba wchodzić w układy i nauczyć się z nimi rozmawiać.

Fani Slipknot dostali w końcu interpretację od samego twórcy. Według słów Coreya pozwalali sobie wcześniej na różne domysły dotyczące przesłania utworu:

Spotkałem się z różnymi interpretacjami tekstu i żadna nie była nawet blisko tego, co miałem na myśli go pisząc.

Taylor pozostaje aktywny również poza obrębem swojego zespołu. 31 lipca ukaże się album jego supergrupy Teenage Time Killers. Wydał także EP-kę z coverami ze Stone Sour. Czekamy także na książkę pióra muzyka, której skrócony tytuł brzmi „You're Making Me Hate You”.

Wybieracie się na koncert Slipknot na Impact Festival 2015 w Łodzi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.