"Sound of Silence" popłynie z Wieży Mariackiej w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza

Joanna Chojnacka
18.01.2019 19:17
Disturbed|undefined

Utwór duetu Simon & Garfunkel w ostatnich dniach stał się dla naszego kraju symboliczny. Tym razem do pożegnania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza "Sound of Silence" wykorzysta Kraków. 

Kiedy 14 stycznia 2019 roku podczas marszu milczenia tłumy Gdańszczan pożegnały prezydenta Pawła Adamowicza przy akompaniamencie utworu "Sound of Silence", było oczywiste, że piosenka nabierze symbolicznego wydźwięku. Utwór coverowany między innymi przez grupę Disturbed stał się hymnem tragedii, która zakończyła 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Ze względu na swój wyjątkowy i nadzwyczaj aktualny tekst pasujący do zaistniałej sytuacji, kolejne osoby oddają hołd zamordowanemu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi w takt piosenki. "Sound of Silence" wybrzmi między innymi w Zakopanem podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piotr Żyła zadeklarował, że przed skokiem chce wysłuchać wzruszającej kompozycji i uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta.

Zobacz także: Polak nagrał cover "Sound of Silence" po polsku

Sound of Silence z Wieży Mariackiej 

Kolejna decyzja o wykorzystaniu muzyki duetu Simon & Garfunkel zapadła w Krakowie. Prezydent miasta, Jacek Majchrowski opublikował na swoim Facebooku informację, że na Krakowskim rynku w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza, czyli 19 stycznia 2019 roku punktualnie o 12:00 zamiast hejnału z Wieży Mariackiej popłyną dźwięki "Sound of Silence" w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej. 

Disturbed zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Jedna z najpopularniejszych interpretacji utworu "Sound of Silence" należy do grupy Disturbed. Zespół zagra na koncercie w Polsce 20 czerwca 2019 roku na warszawskim Torwarze. Być może ze względu na okoliczności, muzycy zdecydują się na umieszczenie wyjątkowego dla Polaków utworu w swojej setliście? Przekonamy się już za pół roku. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.