Soundgarden i Muse zanotowały wzrost odsłuchań dzięki nowym zdjęciom czarnej dziury

17.04.2019 17:11
Chris Cornell|undefined Fot. 0000533/Reporter

Opublikowane ostatnio zdjęcia czarnej dziury sprawiły, że utwory „Supermassive Black Hole” i „Black Hole Sun” cieszą się ogromną popularnością wśród słuchaczy.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia czarnej dziury i wywołały ogromne zainteresowanie na całym świecie. Fotografie zaciekawiły nie tylko naukowców i wielbicieli kosmosu, ale nawet fanów rocka. Powstał pomysł, aby czarna dziura otrzymała nazwę pochodzącą od imienia i nazwiska wokalisty Soundgarden, Chrisa Cornella. Okazuje się, że to niejedyny zysk, który grupa odnotowała dzięki zjawisku. 

Przeczytaj także

Soundgarden i Muse ze wzrostem odsłuchań dzięki czarnej dziurze

Jeden z najpopularniejszych utworów Soundgarden to "Black Hole Sun", który "zawiera" czarną dziurę w tytule. Dzięki temu w ostatnim czasie liczba odsłuchań kompozycji w USA znacznie wzrosła. Jak podaje Billboard, odtworzenia teledysku w dniach 10-13 kwietnia 2019 roku (w stosunku do statystyk z 7, 8 i 9 kwietnia) wzrosły o 64% z 163 tysięcy do 267 tysięcy, a nagrania audio o 12% - z 460 tysięcy do 516.

Podobnie stało się w przypadku utworu Muse. „Supermassive Black Hole” odnotował wzrost odtworzeń wideo o aż 153%, co dało piosence 33 tysiące odsłon zamiast 13. Nagranie audio z kolei zostało odśłuchane 165 tysięcy razy. Przed publikacją zdjęć czarnej dziury wynik wynosił 136 tysięcy czyli o 22% mniej.

Zobacz też: >>"Bohemian Rhapsody" po raz trzeci w historii wrócił na listę Billboardu<<

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.