Steven Tyler (Aerosmith): Czułem, że miałem obowiązek uprawiać seks z fankami

Maciej Koprowicz
23.07.2018 12:06
Steven Tyler (Aerosmith): Czułem, że miałem obowiązek uprawiać seks z fankami Fot. Vladimir Astapkovich/Sputnik/EAST NEWS

Wokalista wygłosił dość kontrowersyjną w erze #Metoo opinię. Jego zdaniem przed laty rockmani mieli poczucie, że romanse z groupies są powinnością każdej wielkiej gwiazdy.

Akcja #Metoo prawdopodobnie nieodwracalnie zmieni oblicze show businessu. Odkąd ujawniono, że hollywoodzki producent Harvey Weinstein przez kilkadziesiąt lat gwałcił i molestował seksualnie aktorki, sprawa złego traktowania kobiet przez gwiazdy przemysłu rozrywkowego stała się medialnym tematem numer jeden. Coraz więcej kobiet przyznaje się do molestowania przez znane osoby.

Zarzuty niewłaściwego zachowania wobec kobiet na tle seksualnym stawia się nie tylko przedstawicielom świata filmu. Także wielu znanych muzyków zostało oskarżonych o gwałt lub molestowanie seksualne, by wymienić tylko Twiggy’ego Ramireza z zespołu Marilyna Mansona, wokalistę Duran Duran, Simona Le Bona czy założyciela wytwórni Def Jam, Russella Simmonsa.

Steven Tyler: czułem obowiązek, by uprawiać seks

Steven Tyler z Aerosmith przez lata miał reputację wyjątkowo aktywnego podrywacza, zawsze otoczonego wianuszkiem groupies. Jemu  zarzutów molestowania nie postawiono, ale jako naczelny macho świata rocka i tak czuje się pod ostrzałem w dobie #Metoo. Stara się jednak bronić swoich kolegów po fachu, dla których przez całe dekady przypadkowy seks z fankami był chlebem powszednim.

W rozmowie z portalem TMZ Steven przyznał, że dla gwiazd rocka seks jest „bardzo łatwy” i co więcej, czują oni, że jego uprawianie z fankami jest pewnego rodzaju tradycją, którą powinni podtrzymywać. Wokalista powiedział:

Myślę, że gwiazdy rocka… Czułem, jakbym miał obowiązek, by podtrzymywać [ten zwyczaj] przy życiu. Z pewnością dobrze sobie radziłem z kobietami, a kobiety dobrze sobie radziły ze mną.

Jak oceniacie wyznanie Tylera? Czy w czasach akcji #Metoo przyszedł czas, by zjawisko rockowych groupies odeszło w niebyt? Czy gwiazdy rocka powinny spoufalać się z fanami aż do tego stopnia?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.