Steven Tyler pomylił wokalistę Motley Crue z kobietą. Tak powstał utwór „Dude Looks like a Lady” Aerosmith

Aleksandra Degórska
17.05.2018 14:01
Steven Tyler i Vince Neil|undefined Fot. Rex Features/EAST NEWS; East News

Każdy twórca wie, że można zainspirować się dosłownie wszystkim, również swoją wpadką. Tak też się stało w przypadku muzyków Aerosmith.

Kompozytor piosenek Desmond Child zdradził co nieco na temat powstania utworu Aerosmith „Dude Looks like a Lady” z 1987 roku. Autor miał dobrą passę z Bon Jovi i został poproszony, żeby połączył siły z Aerosmith. Była to pierwsza taka sytuacja, gdy zespół współpracował z kompozytorem z zewnątrz. 

Demosnd Child został miło przywitany przez kapele, która zaprezentowała mu numer, nad którym akurat pracowała:

Zagrali mi zapętlone partie gitar, które brzmiały jak bluesowa harmonijka, a Steven zaczął śpiewać: „Cruisin' for the ladies, da-dap da-dap... cruisin' for the ladies” i zapytał mnie, co o tym sądzę. Odpowiedziałem, że to naprawdę jest słabe. Brzmiało to, jak odrzut Van Halena, który nawet nie umieściliby na najgorszej płycie swojego wroga.

Steven Tyler pomylił Vince'a Neila z kobietą

Joe Perry nie był zadowolony z takiej odpowiedzi Desmonda Childa, wtedy też Steven Tyler opowiedział zabawną historię, która wszystkich zainspirowała:

Steven z zakłopotaniem przyznał, że pomylił blondynowatego Vince'a Neila z Motley Cure z ładną laską za barem i zaczął śpiewać „Dude looks like a lady”. Wtedy powiedziałem: „I to jest tytuł przeboju!”

Desmond Child szybko wymyślił historię do tego tytułu - pewien koleś wpada do baru i zakochuje się w striptizerce. Niestety później dowiaduje się, że nie jest wcale kobietą:

Pomysł, żeby pokazać postać transgender w pozytywnym świetle było czymś świeżym i rewolucyjnym. Piosenka była na tyle chwytliwa, że nawet nie skupiając się na tekście ludzie zaczęli spontanicznie ją nucić. Mrs. Doubtfire tańczyła do tego numeru i każde małe dziecko w Ameryce mogło śpiewać tę piosenkę. Kiedyś słyszałem na ulicy pijanego kolesia, który krzyczał „Do a naked lady” - pewnie chciał to po prostu powiedzieć.

Piosenka sprawiła, że Aerosmith wrócił znowu na szczyt i jak się okazało warto było zaryzykować nagrywając utwór z kontrowersyjnym tekstem.

Hollywood Vampires – koncert w Polsce w 2018

Fani Aerosmith na pewno skuszą się na koncert grupy Hollywood Vampires, w którym to gra Joe Perry obok Alice Coopera i aktora Johnny'ego Deppa. Zespół Hollywood Vampires wystąpi w Warszawie na Torwarze 12 czerwca 2018. Bilety od 179 zł do nabycia na eBilet.pl.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.