Stone Sour nagrał świetny cover „Bombtrack” Rage Against The Machine

Maciej Koprowicz
27.07.2017 11:28
Stone Sour nagrał świetny cover „Bombtrack” Rage Against The Machine Fot. LFI/Photoshot/REPORTER, Owen Sweeney/Invision/AP/link

Czy Corey Taylor mógłby zastąpić w Rage Against The Machine Zacka de la Rochę? Sprawdźcie jego wykonanie „Bombtrack” i sami oceńcie.

Lata 90. wciąż są modne i wspominane z dużą nostalgią – także przez fanów rocka. Magazyn „Metal Hammer” przygotował wyjątkową składankę pamiętnych kawałków z tamtych lat. Rockowe przeboje ostatniej dekady XX wieku wzięli na warsztat znani wykonawcy, dla których była to okazja do ujawnienia się z często zaskakującymi inspiracjami.

Wpływ Rage Against The Machine, który pioniersko łączył ciężkie granie z rapem na metal jest bezdyskusyjny. Nie może dziwić, że Corey Taylor, frontman Slipknota i Stone Sour okazał się fanem grupy Toma Morello. Na potrzeby składanki „Metal Hammera” postanowił wcielić się w Zacka de la Rochę i zarapować klasyczny kawałek RATM.

Taylor wraz ze Stone Sour nagrał „Bombtrack”, utwór otwierający debiutancki album zespołu, „Rage Against The Machine”. Posłuchajcie, jak Corey wypadł jako raper:

Składanka „Metal Hammer Goes 90s” ukazała się wraz z nowym numerem magazynu 25 lipca 2017. Wśród artystów, których utwory znalazły się na płycie znaleźli się m.in. Epica, Halestorm, Hatebreed i... Prophets Of Rage, czyli zespół złożony z trzech muzyków Rage Against The Machine - Toma Morello, Tima Commerfolda i Brada Wilka oraz raperów z Public Enemy i Cypress Hill. Supergrupa umieściła tam nagranie live wykonania utworu Public Enemy, „Shut 'Em Down”. Na krążku znajdziemy interpretacje kawałków m.in. Soundgarden, Depeche Mode, Nine Inch Nails i Judas Priest.

Tracklista:

1. Stone Sour – „Bombtrack” (cover Rage Against The Machine)
2. Halestorm – „Fell On Black Days” (cover Soundgarden)
3. Prophets Of Rage – „Shut ‘Em Down” (live) (cover Public Enemy)
4. Epica – „Replica” (cover Fear Factory)
5. Hatebreed – „Refuse/Resist” (cover Sepultury)
6. Powerwolf – „Night Crawler” (cover Judas Priest)
7. Enslaved – „Jizzlobber” (cover Faith No More)
8. Cult Of Luna – „Bodies” (cover Smashing Pumpkins)
9. 36 Crazyfists – „We Die Young” (cover Alice In Chains)
10. Fleshgod Apocalypse – „Heartwork” (cover Carcass)
11. Whitechapel – „Strength Beyond Strength” (cover Pantery)
12. Palm Reader – „Bachelorette” (cover Björk)
13. The One Hundred – „New Skin” (cover Incubusa)
14. Eighteen Visions – „March Of The Pigs” (cover Nine Inch Nails)
15. Were I Blind – „Enjoy The Silence” (cover Depeche Mode).

Cover RATM to nie jedyny przejaw działalności wydawniczej zespołu Coreya Taylora w ostatnich tygodniach. Stone Sour wydał 30 czerwca 2017 swój szósty studyjny album, „Hydrograd”. Cover Rage Against The Machine nie znalazł się na trackliście płyty. Krążek promują singiel „Song #3” oraz teledyski „Fabuless” i „Mercy”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.