Stone Sour w coverze Bad Brains

Michał Miernik
17.11.2015 14:26
Stone Sour w coverze Bad Brains Fot. Chris Pizzello/Invision/AP/link/East News

Muzycy Stone Sour uwielbiają wykonywać utwory pierwotnie grane przez innych artystów - tym razem udostępnili światu swój cover „Sailin' On” z repertuaru Bad Brains.

Nowa EP-ka z utworami w wykonaniu Stone Sour ma się ukazać 27 listopada 2015 roku w ramach Record Store Day Black Friday. „Straight Outta Burbank” to już drugie tego typu wydawnictwo w 2015 roku – w lutym ukazał się „Meanwhile In Burbank...”, na którym znalazły się interpretacje kawałków takich grup jak Alice In Chains, Judas Priest, Kiss, Metallica oraz Black Sabbath.

Na zbliżającym się wielkimi krokami nowym minialbumie również znajdzie się pięć utworów. Mieliśmy już okazję posłuchać kawałka „Gimme Shelter” z repertuaru The Rolling Stones, który grupa Stone Sour nagrała z gościnnym udziałem Lzzy Hale. Tym razem możemy posłuchać „Sailin'On” - kawałka stworzonego przez grupę Bad Brains.

„Straight Outta Burbank” jest drugą z trzech EP-ek z coverami, które ma zamiar wydać Stone Sour. Na kolejnym wydawnictwie, które ma nosić tytuł „No Sleep 'Till Burbank” usłyszymy zmagania muzyków z utworami Rage Against The Machine, Violent Femmes, Van Halen, AC/DC oraz The Buzzcocks.

Dlaczego zespół zdecydował się nagrać trzy wydawnictwa z coverami? Corey Taylor powiedział, że od dawna było to jedno z marzeń członków Stone Sour:

Rozmawialiśmy o tym od zawsze. To znaczy, to jest temat, który pojawiał się w naszych rozmowach, odkąd nagraliśmy pierwszą płytę. Zawsze chcieliśmy to zrobić. Ludzie przychodzą i odchodzą, ale my wracaliśmy do tego pomysłu, lecz nie mieliśmy możliwości nagrania czegoś takiego.

Oto utwory, które usłyszycie na „Straight Outta Burbank”:

Tracklista: 

  1. Sailin' On (Bad Brains)
  2. Running Free (Iron Maiden)
  3. Gimme Shelter (Rolling Stones) (feat. Lzzy Hale)
  4. Too Fast For Love (Motley Crue)
  5. Seasons In The Abyss (Slayer)

Przypomnijmy, że gitarzysta grupy Bad Brains, której utwór wykonuje Corey Taylor z kolegami, przeżył ciężkie chwile – Gary „Dr. Know” Miller na początku listopada 2015 roku trafił do szpitala.
 
Jak Wam się podoba „Sailin' On” w wykonaniu Stone Sour?

Michał Miernik Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.