Stone Sour w coverze Iron Maiden

Magda Słomka
24.11.2015 08:16
Stone Sour w coverze Iron Maiden Fot. PHOTOSHOT / REPORTER / East News

Corey Taylor z ekipą postanowili wziąć na warsztat utwór „Running Free”. Posłuchajcie jak amerykańska kapela wypadła w kawałku Ironów!

Wszystko dzięki nadchodzącej premierze EP-ki Stone Sour zatytułowanej „Straight Outta Burbank”. Wydawnictwo ma ukazać się 27 listopada 2015 roku w ramach Czarnego Piątku Record Store Day.

Mieliśmy już okazję posłuchać dwóch z pięciu coverów, które znajdą się na wydawnictwie – The Rolling Stones i Bad Brains. Czas zapoznać się z interpretacją kawałka Iron Maiden w interpretacji Stone Sour!

Dlaczego zespół zdecydował się na wykonanie właśnie tego utworu? Corey Taylor ma na to swoją teorię.

Kiedy decydujesz się na nagranie coveru, chcesz upewnić się, że sięgasz po to, co najlepsze. To żadna tajemnica, że jestem ogromnym fanem Iron Maiden, ponieważ to ku*ewski Maiden człowieku! Ta kapela ma tyle świetnych utworów i według mnie miała dwóch wokalistów, którzy naprawdę się starali. Nie chcę obrażać tego, co zrobili z Blazem Bayleyem, ale według mnie dojrzeli dzięki Paulowi Di’Anno i Bruce’owi Dickinsonowi. Zostało nam więc tylko wyselekcjonowanie kawałka, który chcieliśmy zagrać i „Running Free” ma to coś, czego szukaliśmy. To kopie w tyłek, pędzi, ma te świetne Maidenowe gitary, które sprawiają, że to tak wspaniały zespół. Kiedy więc zdecydowaliśmy się nagrać ten numer, weszliśmy w to całkowicie i byliśmy naprawdę zadowoleni.

To już drugie tego typu wydawnictwo Stone Sour udostępnione w 2015 roku – w lutym ukazał się „Meanwhile In Burbank...”, na którym znalazły się interpretacje kawałków takich grup jak Alice In Chains, Judas Priest, Kiss, Metallica oraz Black Sabbath.

Na kolejnej EP-ce, która ma nosić tytuł „No Sleep 'Till Burbank” usłyszymy zmagania muzyków z utworami Rage Against The Machine, Violent Femmes, Van Halen, AC/DC oraz The Buzzcocks.

Tracklista „Straight Outta Burbank”:

  1. Sailin' On (Bad Brains)
  2. Running Free (Iron Maiden)
  3. Gimme Shelter (Rolling Stones) (feat. Lzzy Hale)
  4. Too Fast For Love (Motley Crue)
  5. Seasons In The Abyss (Slayer)

Podoba Wam się taka wersja utworu Iron Maiden?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.