Sully Erna popiera zakaz używania smartfonów na koncertach: Warto po prostu cieszyć się chwilą

Aleksandra Degórska
28.05.2018 11:27
Sully Erna z Godsmack|undefined Fot. link / East News

Wokalista Godsmack uważa, że warto schować telefon do kieszeni i cieszyć się w pełni scenicznym show. Nasze wspomnienia w zupełności nam wystarczą.

Aparaty w telefonach stają się coraz lepsze i nic dziwnego, że na koncertach wiele osób nagrywa występy swoich idoli czy robi zdjęcia na pamiątkę. Jednak w pewnym momencie okazało się, że jest to problem, bo sporo widzów bardziej skupia się na swoich smartfonach, a nie na koncercie.

Sebastian Bach i Marky Ramone są mocno poirytowani tym, co widzą pod sceną. Danzig zakazał używania smartfonów na koncertach Misftis i podobnie zrobił Jack White. Sprzęt elektroniczny w trakcie trwania koncertu jest zamykany w specjalnych etui Yondr.

Zakaz nagrywania koncertów

Pomysł popiera również wokalista Godsmack, który chce, żeby fani cieszyli się z występu i się nie rozpraszali:

Chcę, żeby fani widzieli to wszystko, chcę tego dla nich. Chciałbym, żeby fani doświadczali show w należyty sposób, a nie przez mały ekran telefonu w dłoniach.

Sully Erna rozumie, że fani wybierając się na koncert ulubionego artysty chcą mieć na pamiątkę nagrania. Jednak uważa, że nie ma nic lepszego od oglądania koncertu bez nagrywania występu:

Widziałem Eltona Johna w Caesars Palace w Sylwester... nie przyszło mi nawet do głowy, żeby wyciągnąć telefon. Byłem mocno zahipnotyzowany występem i piosenkami, które wiele dla mnie znaczą.

Przeglądanie nagrań i zdjęć z show po prostu nie daje takiej samej przyjemności co koncert na żywo:

Nawet, gdy 2 dni później oglądasz w domu te nagrania, to nie czujesz tego samego. Czasami lepiej zachować wspomnienia - zabierzesz to do grobu, będziesz pamiętać o tych wspaniałych chwilach w twoim życiu, a nie będziesz polegać na 5-calowym ekranie komputera.

Erna zachęca zatem, żeby po prostu liczyć na swoją pamięć:

Myślę, że czasem musisz pozwolić sobie cieszyć się chwilą i trzeba pamiętać, że ma się pamięć. Mózg jest skomplikowany i potężniejszy niż najszybszy komputer na świecie, myślę, że już to zostało udowodnione. 

Muzyk Godsmack uważa, że mózg jest najlepszym „komputerem” dla człowieka, więc nie ma się co przejmować, że zapomnimy o najfajniejszym koncercie, na którym byliśmy. Warto odłożyć telefon, żeby zauważyć wszystkie elementy show scenicznego, nad którym muzycy pracowali kilka miesięcy.

Godsmack – koncert w Polsce w 2018

W ramach promocji albumu „When Legends Rise” Godsmack zagra w Polsce. Zespół wystąpi 22 listopada 2018 w Warszawie w klubie Progresja Music Zone. Bilety na to wydarzenie kupicie od 150 złotych na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.