T.Cover: Sokół rapuje „Warszawę” T.Love

Maciej Koprowicz
28.11.2017 13:43
T.Cover: Sokół rapuje „Warszawę” T.Love Fot. Damian KLAMKA/EAST NEWS, Agnieszka Sniezko/EAST NEWS

Do urodzinowej akcji T.Love włączyli się nie tylko rockmani. Muniek i spółka mają przyjaciół także w świecie hip-hopu.

2017 to wyjątkowy rok dla T.Love. Zespół obchodzi jubileusz 35 lat działalności – zadebiutował w 1982 roku w Częstochowie. Muzycy świętują, zapraszając kolegów z branży muzycznej do projektu pod hasłem T.Cover.

W myśl tej akcji wykonawcy, którzy cenią dorobek T.Love i przyjaźnią się z jego muzykami, składają im muzyczny prezent w postaci własnej wersji wybranego utworu z ich repertuaru. Często nadają piosenkom Muńka Staszczyka typowe dla siebie brzmienie, przez co doskonale znane hity jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce zostają zmienione nie do poznania.

W akcji wzięli udział muzycy z najróżniejszych muzycznych bajek – między innymi Kasia Nosowska („King”), Dawid Podsiadło („Bóg”), Kamil Bednarek („Stokrotka”) i Łąki Łan (dwie wersje „I Love You”) i Acid Drinkers („Nie, nie, nie”). Nie mogło też zabraknąć prezentu dla T.Love ze strony społeczności hiphopowej.

Sokół, czyli Wojciech Sosnowski to jedna z największych gwiazd polskiego rapu. Zasłynął w grupach WWO i ZIP Skład, a masowa publiczność poznała go za sprawą niezapomnianego przeboju nagranego z Pono i Frankiem Kimono, „W aucie”. Artysta jest również prezesem słynnej wytwórni muzycznej i producenta odzieży, Prosto.

Sosnowski, rodowity warszawiak, zaprezentował oczywiście rapową wersję największego hitu T.Love, „Warszawy”. Jego cover zilustrował efektowny teledysk, przedstawiający ujęcia stolicy z drona. Posłuchajcie przeboju T.Love w wersji rap:

35. rok działalności T.Love może być jego ostatnim. Wraz z końcem 2017 roku, po wypełnieniu koncertowych zobowiązań, grupa zawiesi działalność na czas nieokreślony.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.