Tarja Turunen udostępniła fragment utworu „No Bitter End”

Jakub Gańko
23.03.2016 09:52
Tarja Turunen udostępniła fragment utworu „No Bitter End” Fot. East News

Dawna wokalistka Nightwish dała pierwszy przedsmak nowego materiału. Posłuchajcie fragmentu kawałka „No Bitter End”.

Na 5 sierpnia 2016 wyznaczono datę premiery szóstego albumu solowego Tarji Turunen. Płyta zatytułowana „The Shadow Self” będzie stanowiła powrót do cięższego brzmienia po wydawnictwie „Ave Maria – En Plein Air”, na którym znalazło się aż 12 wersji klasycznej pieśni „Ave Maria” m.in. w aranżacjach Jana Sebastiana Bacha, Paolo Tostiego i Davida Poppera.

Na razie o tym, jak będzie brzmiał nowy materiał, możemy przekonać się z zaledwie minutowej zapowiedzi, będącej fragmentem studyjnej wersji utworu „No Bitter End”. Choć to tylko kilkadziesiąt sekund, daje już pewne wyobrażenie o tym, w jakim kierunku podąży wokalistka. Udostępnione przez Tarję dźwięki znajdziecie poniżej:

Czujecie niedosyt? Pełna wersja kompozycji pojawiała się już w 2015 roku na koncertach. Poniżej jedno z licznych fanowskich nagrań takiego wykonania:

Wokalistka zapewniła, że to zaledwie mała zapowiedź i nie należy traktować tego utworu nawet jako pierwszego singla. Zdradziła też, że szykuje dla swoich fanów coś wyjątkowego... W tej chwili wiemy tylko, że jej szósty album doczeka się obok regularnego wydania limitowanej edycji z płytą DVD.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę się z Wami podzielić fragmentem mojego nowego utworu „No Bitter End”. To nawet nie jest pierwszy singiel z „The Shadow Self”, ale spójrzcie na to jak na mały przedsmak przed wielką niespodzianką, którą dla Was wszystkich przygotowałam. Przygotujcie się!

Polscy fani Tarji na pewno mogą się już szykować na 22. edycję festiwalu Przystanek Woodstock. Będzie ona jedną z gwiazd imprezy i tym samym odwiedzi nasz kraj solowo już 11. raz. W setliście z pewnością nie zabraknie nowych utworów z szóstej płyty, które mają pojawić się na letnich, festiwalowych występach wokalistki.

Ostatnim rockowym dokonaniem Tarji był krążek „Colours in the Dark” z 2013 roku, gdzie nowoczesne, industrialne i numetalowe brzmienia łączyły się z wschodnimi i teatralnymi inspiracjami. Czy „The Shadow Self” będzie kolejnym krokiem w tym kierunku? Przekonamy się już w sierpniu 2016 roku.

Jak Wam się podoba „No Bitter End”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.