Tata Kazika jako tomik poezji

Jakub Gańko
03.11.2015 10:53
Tata Kazika jako tomik poezji Fot. materiały prasowe

Około 90 utworów Stanisława Staszewskiego zebrano w tomie „Samotni ludzie”. Kiedy możemy się spodziewać premiery?

Będzie to pierwsza książkowa publikacja zbierająca twórczość ojca Kazika. W zbiorze znajdą się między innymi utwory znane już z płyt „Tata Kazika” i „Tata Kazika 2” zespołu Kult. Specjalnie na potrzeby tego wydania zostały zredagowane i poprawione. Publikację uzupełnią wcześniej niepublikowane teksty z prywatnych zbiorów Kazika Staszewskiego.

Wyboru oraz redakcji materiałów dokonał Przemysław Lembicz z poznańskiego Kwartetu ProForma. Wokalista współpracował już z Kazikiem przy okazji wydanej w marcu 2015 roku płyty „Wiwisekcja”. Przy redakcji książki pomagał dr Krzysztof Gajda, autor książek „To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego”, „Jacek Kaczmarski w świecie tekstów” oraz wywiadu-rzeki z Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim „AutoBioGrabaż”.

Tom „Samotni ludzie” będzie miał swoją premierą 3 listopada 2015 roku na poznańskim festiwalu słowa w piosence „Frazy”. Kazik wraz z Kwartetem ProForma wykona na nim utwory Stanisława Staszewskiego w nowych aranżacjach.

Książka ukaże się nakładem oficyny wydawniczej „Kosmos Kosmos” założonej przez Kazimierza Staszewskiego, syna Kazika. Wydawnictwo opublikowało wcześniej m.in. zbiór felietonów wokalisty Kultu „Niepiosenki” oraz powieść „Czarna Mańka” autorstwa Andrzeja Bonarskiego i Stanisława Staszewskiego.

Stanisław Staszewski był poetą i bardem, którego utwory rozpopularyzowały płyty Kultu „Tata Kazika” oraz „Tata Kazika 2”. Jego piosenki były też interpretowane przez Jacka Kaczmarskiego i Jacka Bończyka. W maju 2014 roku ukazała się książka „Tata mimo woli” poświęcona życiu i twórczości Stanisława Staszewskiego.

Jesteście zainteresowani takim wydawnictwem?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.