Testament rozpoczął prace nad nową płytą

10.05.2019 12:34
Testament|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Amerykańska grupa Testament zapowiada nowy płytę. Co wiemy o nadchodzącym albumie?

Zespół Testament powołali do życia w 1983 roku, gitarzysta Eric Peterson i wokalista Derrick Ramirez. Zespół od ponad trzech dekad, cieszy się niezmienną popularnością wśród fanów mocnych brzmień i z powodzeniem wyprzedaje kolejne trasy koncertowe. Kapela jest często wymieniana jako inspiracja przez zespoły takie jak Korn, Limp Bizkit czy Gojira.

Testament na swoim koncie 11 płyt studyjnych, 5 albumów koncertowych, 6 kompilacji, 3 DVD i 12 singli. Czego możemy się spodziewać po następcy „Brotherhood of the Snake”?

Testament: Co usłyszymy na płycie?

Najnowsze wydawnictwo zespołu Testament będzie diametralnie różne od wydanego w 2016 roku „Brotherhood Of The Snake”. Alex Skolnick, gitarzysta grupy, w wywiadzie dla Heavy New York, zdradził nieco szczegółów:

Ostatnią rzeczą, jaką chcemy się inspirować, jest poprzednia płyta. Bezpiecznie można powiedzieć, że nigdy nie nagraliśmy dwóch podobnie brzmiących płyt z rzędu.

We wrześniu ubiegłego roku Chuck Billy ujawnił, że na nowej płycie planowana jest jedna ballada:

Nie nagraliśmy ballady przez 20 lat. Mam na myśli prawdziwą balladę, bo „ Born In A Rut ” jest miękka i ma melodię, ale moim zdaniem nie jest to prawdziwa ballada.

Prace nad albumem skomentował również na swoim Instagramie, gitarzysta grupy, Eric Peterson:

Teraz oficjalnie! Jesteśmy w studiu i zajmujemy się nową płytą. Spodziewamy się, że będzie ogień!

Testament: Pierwsze szczegóły nowego wydawnictwa.

Na chwilę obecną ujawniono, że producentem nowej płyty Testament jest Juan Urteaga, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Machine Head i Exodus.

Przeczytaj także

Premiera krążka zapowiadana jest na koniec 2019 roku.

Testament: Koncerty w Polsce

Grupa odwiedzi Polskę dwukrotnie. 25 czerwca 2019 będzie jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie, zaś potem wystąpi na Pol’and’Rock Festival, który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.