Top 10: Najlepsi żyjący perkusiści rockowi na świecie [LISTA]

Joanna Chojnacka
04.01.2019 17:29
Perkusiści|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Lars Ulrich, Roger Taylor, Charlie Watts - tych perkusistów nie znajdziecie w naszym zestawieniu. Sprawdźcie, kto według nas zalicza się do najlepszych żyjących bębniarzy rockowych.

Wiele osób uważa, że jakość zespołu rozpoznaje się po umiejętnościach jego perkusisty. I chociaż teoria na pewno spotka się ze sprzeciwem wielu z Was, trzeba przyznać, że sekcja rytmiczna to serce każdej grupy. Chociaż w naszym zestawieniu najlepszych żyjących perkusistów rockowych nie znajdziecie Larsa Ulricha z Metalliki ani równie popularnego Rogera Taylora z Queen czy Charliego Wattsa z The Rolling Stones to na pewno będzie różnorodnie.

>> Zobacz też: Najbogatsi perkusiści na świecie <<

Najlepsi żyjący perkusiści rockowi

1. Dave Lombardo 

Lista najlepszych perkusistów nie mogłaby istnieć bez postaci Dave'a Lombardo, wieloletniego pałkera grupy Slayer. Wielokrotnie uznawany za jednego z najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych perkusistów XX wieku Kubańczyk udziela się także w Suicidal Tendencies i The Misfits. Muzyk założył również projekt Dead Cross, który ma na koncie świetny płytowy debiut w postaci "Dead Cross" z 2017 roku.

2. Danny Carey

Inny, lecz również zasługujący na wyróżnienie, styl gry na perkusji reprezentuje Danny Carey znany z zespołu Tool. Muzyk dołączył do składu w 1990 roku, ze względu na spadek aktywności ekipy Maynarda Jamesa Keenana, bębniarz zaczął udzielać się także w Legend of the Seagullmen.

3. Mario Duplantier

Polscy fani mieli kilkukrotną okazję przekonać się na własne uszy o umiejętnościach Mario Duplantiera podczas koncertów grupy Gojira. Muzyk stworzył zespół wraz ze starszym bratem Josephem. Perkusista ma także talent plastyczny - jest grafikiem i malarzem oraz ma na koncie wystawy swoich prac między innymi we Francji i w Szwajcarii.

4. Mike Portnoy

Na liście najlepszych perkusistów na świecie nie mogło zabraknąć Mike'a Portnoy'a z Dream Theater. Muzyk grał z grupą w latach 1985-2010. Ma na koncie także współpracę z Transatlantic, Inner Sanctum, Fates Warning, Nealem Morsem, OSI czy Johnem Archem.

5. Ian Paice 

Kolejnym ważnym perkusistą w historii rocka jest Ian Paice z Deep Purple. Muzyk był inspiracją między innymi dla Larsa Ulricha z Metalliki, który wielokrotnie podkreślał, że Paice jest jednym z jego ulubieńców. Ian współpracował także z artystami takimi jak Gary Moore, zespół Whitesnake czy Paul McCartney.

6. Chris Adler

Na naszą listę trafił także Chris Adler, perkusista Lamb of God. Muzyk poza świetną grą na bębnach, radzi sobie także z gitarą, basem, pianinem, a nawet saksofonem. Współpracował także z Megadeth oraz Corrosion of Conformity. Twierdzi, że gdyby nie zdecydował się na karierę muzyczną, zostałby informatykiem.

7. Mikkey Dee 

Mikkey Dee to perkusista znany głównie z działalności w Motorhead, w którym pojawił się w 1992 roku. Grał również w King Diamond oraz udzielał się gościnnie na "Rabbit Don't Come Easy" Helloween. Od 2016 roku jest oficjalnym członkiem Scorpions.

8. Joey Jordison

Znanego również jako "Superball" bębniarza Joeya Jordisona raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzyk był związany z grupą Slipknot od początku jej działalności, czyli od 1995 roku. Odszedł ze składu w 2013 roku, a jego miejsce obecnie zajmuje Jay Weinberg.

9. Tomas Haake

Przedostatnie miejsce na naszej liście zajmuje Tomas Haake, szwedzki perkusista oraz autor tekstów przez wiele lat związany z Meshuggah. W 2008 roku muzyk został nazwany najlepszym perkusistą metalowym na świecie według "Modern Drummer". 

10. Neil Peart

Ostatnie miejsce zostawiliśmy dla Kanadyjczyka Neila Ellwooda Pearta znanego z grupy Rush. W 2009 roku muzyk po raz trzeci został wyróżniony tytułem najlepszego perkusisty progrockowego według magazynu "DRUM". Poza działalnością muzyczną Peart pisze książki oraz reportaże z wypraw. Jest także autorem podręczników do gry na perkusji. 

 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.