Trent Reznor i Billy Corgan jednymi z gwiazd wirtualnego koncertu ku czci Davida Bowiego. Kiedy odbędzie się impreza?

28.10.2020 14:30
Trent Reznor i Billy Corgan jednymi z gwiazd wirtualnego koncertu ku czci Davida Bowiego. Kiedy odbędzie się impreza? Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Liderzy Nine Inch Nails i Smashing Pumpkins zostali jednymi z gwiazd specjalnej wirtualnej imprezy z okazji urodzin Davida Bowiego. Kto wystąpi oprócz nich?

Specjalny koncert ku czci Davida Bowiego odbędzie się już 8 stycznia 2021 roku, czyli w 74. urodziny zmarłego artysty. Wśród gości specjalnych znajdziemy Trenta Reznora, Billy'ego Corgana, Gary'ego Oldmana, Perry'ego Darrela, Macy Gray, Lzzy Hale z Halestorm, czy Joe Elliotta z Def Leppard. Organizatorem imprezy jest pianista Bowiego, Mike Garson.

Trent Reznor, Gary Oldman i Billy Corgan gwiazdami koncertu ku czci Bowiego

Głównym pomysłem "A Bowie Celebration: Just for one day!" jest zebranie byłych współpracowników oraz artystów zainspirowanych Bowiem, którzy przedstawią swoje interpretacje największych dzieł legendarnego artysty. Tak jak wspomnieliśmy, impreza odbędzie się 8 stycznia 2021 roku, a bilety na transmisję online będą kosztowały 20 dolarów.

Przeczytaj także

Wśród innych gości znajdziemy też Lenę Hall, Gavina Rossdale'a z Bush, Iana Astbury'ego z The Cult, a także producenta Tony'ego Viscontiego oraz byłych współpracowników Bowiego, wspomnianego Garsona, Gail Ann Dorsey i innych.

Jak czytamy w oświadczeniu dotyczącym imprezy:

Planujemy niesamowite show z udziałem muzyków z każdego okresu kariery Davida, którzy są też reprezentantami zupełnie różnych gatunków. Usłyszymy różne interpretacje jego największych przebojów - niektóre z nich będą zupełnie nowe i niesłyszane nigdy wcześniej.

Przeczytaj także

Impreza zaczyna się o 1 w nocy czasu polskiego w nocy z 8 na 9 stycznia 2021 roku. Na szczęście nagranie z koncertu będzie dostępne do obejrzenia przez 24 godziny.  

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.