Turbo chomik i „Ace Of Spades” Motörhead w reklamie samochodu

Maciej Koprowicz
16.08.2017 11:21
Turbo chomik i „Ace Of Spades” Motörhead w reklamie samochodu Fot. Oskar Olczak/Antyradio.pl, kadr z wideo

Najsłynniejszy utwór Motörhead trafił na ścieżkę dźwiękową nowej reklamy koncernu Kia. „Ace Of Spades” jest tłem przygód superszybkiego chomika.

Marketingowcy wiedzą, że w reklamie nic nie sprawdza się tak dobrze, jak efekt inżyniera Mamonia – lubimy piosenki, które doskonale znamy. Stąd w spotach często wykorzystywane są słynne rockowe utwory. Sprzedaż rozmaitych produktów wspierają dzieła nawet największych gigantów muzyki, z Queen i Guns N’ Roses na czele. Teraz przyszedł czas na Motörhead.

Fani mogą się oburzać na tak komercyjne wykorzystywanie kawałków Lemmy’ego, zwłaszcza po jego śmierci, ale trzeba przypomnieć, że sam lider nie miał nic przeciwko reklamom. Pod koniec życia sam wystąpił w spocie zachwalającym… mleko. Tym bardziej nie powinno więc dziwić, że marketingowcy sięgnęli po muzykę Motörhead. „Ace Of Spades”, sztandarowy utwór zespołu, trafił do reklamy samochodu Kia Soul Turbo.

Znanego z poczucia humoru Lemmy’ego pewnie rozbawiłaby fabuła spotu. Jej bohaterem jest chomik, efekt eksperymentów medycznych. Oczywiście, to nie jest zwykły zwierzak – Turbo Hamster potrafi biegać z zawrotną szybkością. Postanawia uciec z laboratorium w szpitalu. Zobaczcie jego przygody na tle kawałka Motörhead:

Reklamę można odebrać jako specyficzną formę hołdu dla nieżyjącego wokalisty i basisty. Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015, ale wciąż żyje w pamięci fanów. Na festiwalu Wacken Open Air tysiące widzów odśpiewało z wrtualnym Lemmym cover Davida Bowiego, „Heroes”. Utwór znajdzie się na albumie z przeróbkami „Under Cöver”, który Motörhead wyda 1 września 2017. Fani grupy mają też jeszcze bardziej oryginalne sposoby na uhonorowanie zmarłego idola. Przydomkiem Kilmistera nazwano drinka i prehistorycznego gada.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.