U2 zagrał na tle Statui Wolności z okazji Grammy 2018

Maciej Koprowicz
29.01.2018 16:49
U2 zagrał na tle Statui Wolności z okazji Grammy 2018 Fot. kadr z wideo

Irlandczycy wystąpili także u boku Kendricka Lamara na gali, która odbyła się 28 stycznia 2018.

Ceremonia rozdania nagród Grammy, czyli muzycznych odpowiedników Oscarów za 2018 rok już za nami. Największym zwycięzcą okazał się Bruno Mars, zdobywca 6 statuetek. W kategoriach rockowych i metalowych triumfowali m.in. Foo Fighters, Mastodon, The War On Drugs, Leonard Cohen i The National.

Muzyka rockowa zaznaczyła swoją obecność na Grammy także dzięki U2. Zgodnie z przewidywaniami amerykańskich mediów, Irlandczycy wystąpili na otwarciu uroczystości w nowojorskiej Madison Square Garden. Bono i The Edge byli gośćmi występu rapera Kendricka Lamara, jednego z najpopularniejszych twórców hiphopowych na świecie. Razem wykonali utwór „XXX”, który wcześniej znalazł się na bestsellerowym albumie Lamara „DAMN” z 2017.

To nie jedyny występ U2 z okazji Grammy. Zespół już w pełnym składzie w piątek, 26 stycznia 2018 zarejestrował na żywo utwór „Get Out Of Your Own Way” ze swojego najnowszego albumu „Songs Of Experience”, który miał premierę 1 grudnia 2017. Muzycy wystąpili na barce na rzece Hudson na tle Statui Wolności w Nowym Jorku. Zobaczcie ten niezwykły występ:

Innym istotnym dla fanów rocka momentem tegorocznej gali Grammy było wspomnienie o zmarłych w 2017 roku muzykach, m.in. Chrisie Cornellu, Chesterze Benningtonie i Dolores O'Riordan.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.