W centrum Warszawy powstał mural z portretem Kory

Joanna Chojnacka
21.01.2019 14:14
Mural Kory|undefined Fot. Justyna ROJEK/East News

W ramach akcji "Wysokich Obcasów" Kobiety Na Mury powstał mural z wizerunkiem Kory. Można podziwiać go w samym centrum Warszawy.

Chociaż Kora zmarła 28 lipca 2018, jej fani nadal nie mogą pogodzić się z tą stratą. Pojawiają się kolejne pomysły, w jaki sposób oddać hołd polskiej artystce. Niedawno na domu Kory w Warszawie zawisł neon z napisem "Miłość to wieczna tęsknota", czyli fragmentem utworu "Anioł" z płyty "Derwisz i Anioł". Kolejna akcja to Kobiety Na Mury 'Wysokich Obcasów" w ramach której przy ulicy Nowy Świat 18/20 w Warszawie powstał portret Kory, zmieniający się w zależności od pór roku.

Mural z wizerunkiem Kory w centrum Warszawy

Oficjalne odsłonięcie dzieła Bruna Althamera miało miejsce 17 stycznia 2019 roku. Na uroczystości pojawili się przyjaciele, rodzina wokalistki oraz liczni goście np. Mariusz Szczygieł, Tomasz Raczek czy Piotr Metz. Jak czytamy na portalu wysokieobcasy.pl, zebrani mówili o wokalistce w bardzo ciepłych słowach:

Otwartość na drugiego człowieka, tolerancja, wiara w miłość, próba budowania mostów, nie barier. To wartości, jakie wyznawała Kora i które dziś są nam szczególnie potrzebne. 

Kobiety Na Mury to akcja, która ma pokazać, że każdy region w Polsce jest pełen inspirujących kobiet. Wcześniej w ramach pomysłu powstał mural Wandy Rutkiewicz (słynnej himalaistki) we Wrocławiu oraz doktor Jolanty Wadowskiej-Król (ratowała dzieci przed ołowicą) w Katowicach. 

Muzyczne murale w Warszawie

Mural poświęcony Korze to niejedyne dzieło stworzone na murze w ramach składania hołdu artystom. W Warszawie można podziwiać także malowidło poświęcone Dawidowi Bowiemu, a także zmarłemu w 2018 roku Robertowi Brylewskiemu

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.