Zobacz, jak wygląda warszawski mural w hołdzie Korze

Aleksandra Degórska
28.12.2018 10:37
Kora|undefined Fot. Michal WARGIN/East News

W Warszawie pojawił się mural, który zmienia się wraz z porami roku. Jak wygląda mural Kory?

Nadal ciężko się pogodzić z tak wielką stratą. Kora zmarła 28 lipca 2018 w wieku 67 lat po długiej walce z nowotworem. Przyjaciele, rodzina oraz fani chcą upamiętnić wokalistę, dlatego też na warszawskim domu Kory zawisł specjalny neon z napisem "Miłość to wieczna tęsknota". W stolicy pojawiło się kolejne miejsce, które chętnie odwiedzą fani wokalistki.

Mural Kory pojawił się w Warszawie

Mowa o muralu przedstawiającym Korę. Grafika autorstwa Bruna Althamera pojawiła się na budynku przy ulicy Nowy Świat 18/20. Dzięki kasztanowcowi rosnącemu obok mural będzie wyglądać inaczej w zależności od pory roku - zmieniający się kolor liści lub ich brak wpływa na wygląd całej grafiki.

Zobaczcie, jak prezentuje się mural Kory:

foto: Jan BIELECKI/East News Fot. foto: Jan BIELECKI/East News

Pogrzeb Kory odbył się na warszawskich Powązkach, 8 sierpnia 2018. Podczas ceremonii nie mogło zabraknąć muzyki wokalistki. Zgromadzeni usłyszeli takie utwory Maanamu, jak „Granice”, „Się ściemnia”, „Mówią ze miłość mieszka w niebie” czy „Kocham Cię, kochanie moje”, a Tomasz Organek zagrał piosenkę „Czarna Madonna”.   

Muzyczne murale w Warszawie

Gdzie muzyczni maniacy powinni się wybrać w poszukiwaniu murali związanych z muzycznym światem? W Warszawie, oprócz muralu Kory, warto obejrzeć grafikę przedstawiającą Dawida Bowiego, jak również mural poświęcony Robertowi Brylewskiemu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.