Na domu zmarłej Kory w Warszawie zawisł specjalny neon upamiętniający artystkę

19.12.2018 12:40
Neon dla zmarłej Kory Sipowicz w Warszawie|undefined Fot. VIPHOTO/East News

Bliscy wokalistki postanowili uhonorować Olgę Sipowicz, która mieszkała przez kilkanaście lat w domu na Bielanach w Warszawie. Na ścianie budynku został odsłonięty specjalny neon z cytatem z utworu Maanamu.

Olga "Kora" Sipowicz zmarła 28 lipca 2018 w wieku 67 lat, po długiej walce z nowotworem, w domu w Bliżowie na Roztoczu, otoczona najbliższymi. Została pochowana na warszawskich Powązkach, 8 sierpnia 2018. Podczas ceremonii nie mogło zabraknąć muzyki Kory. Zgromadzeni usłyszeli takie utwory Maanamu, jak „Granice”, „Się ściemnia”, „Mówią ze miłość mieszka w niebie” czy „Kocham Cię, kochanie moje”, a Tomasz Organek zagrał piosenkę „Czarna Madonna”. 

Choć od śmierci artystki minęło już kilka miesięcy, wspomnienie jej wciąż u wielu osób wywołuje wzruszenie. Na początku października 2018 uczestniczka The Voice of Poland 2018 doprowadziła jurorów do płaczu śpiewając "Krakowski Spleen" Maanamu. Rodzina artystki postanowiła, że dla upamiętnienia Kory na budynku pojawi się specjalna instalacja.

>> Złoty Maanam nie powinien działać po śmierci Kory i Marka Jackowskich? <<

Neon "Miłość to wieczna tęsknota" na domu zmarłej Kory

Od teraz wszyscy, którzy będą przechodzić ulicą Płatniczą na warszawskich Bielanach obok domu zmarłej artystki mieszczącym się pod numerem 59, mogą oglądać różowy neon z napisem "Miłość to wieczna tęsknota". To fragment utworu "Anioł", skomponowanego przez Marka Jackowskiego i wydanego w 1991 roku na płycie "Derwisz i Anioł". Jak podaje polsatnews.pl w uroczystości odsłonięcia instalacji wziął udział mąż Kory Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele wokalistki, sąsiedzi oraz delegacja z urzędu dzielnicy. 

Na ogrodzeniu przed domem został również odsłonięty portret Olgi Sipowicz.

Za projekt neonu, sfinansowanego przez Urząd Dzielnicy Bielany, odpowiada Paulina Ołowska. Polska malarka i autorka instalacji , która studiowała w School of the Art Institute of Chicago oraz na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku, w 2006 roku odpowiadała za renowację i ponowne uruchomienie jednego z najbardziej znanych neonów w Warszawie - Siatkarki przy placu Konstytucji.

Justyna Kierzkowska|undefined
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.