WOŚP przyjął rezygnację Jurka Owsiaka. Wiemy, kto go tymczasowo zastąpi

Kamil Kacperski
15.01.2019 16:47
Jurek Owsiak|undefined Fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter/East News

Jurek Owsiak 14 stycznia 2019 roku poinformował, że rezygnuje z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacja dzień później przyjęła jego rezygnację i poinformowała, kto przez najbliższy czas będzie go zastępował. 

W poniedziałek 14 stycznia 2019 roku prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformował media o rezygnacji z pełnienia swojej funkcji. Owsiak poinformował na konferencji prasowej, że "składa rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli prezesa zarządu WOŚP". Jego decyzja spotkała się z negatywnym przyjęciem ze strony artystów, którzy na mediach społecznościowych stwierdzili, że są #MuremZaJurkiem i apelowali do Owsiaka, aby ten powrócił do bycia szefem zarządu. 

Znamy następcę Jurka Owsiaka

Jego decyzję 15 stycznia 2019 roku rozpatrzyła rada zarządu WOŚP-u, która przyjęła jego decyzję o rezygnacji z pozycji prezesa. Owsiak pozostanie jednak członkiem zarządu fundacji:

protokol_1_19 Fot. foto: wosp.org.pl

Zgodnie z protokołem, który pojawił się na oficjalnej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, funkcję prezesa po Owsiaku przejmie Piotr Burczyński, który do tej pory pełnił rolę wiceprezesa. Pod decyzją widzimy podpisy 4 członków zarządu: Jurka Owsiaka, Piotra Burczyńskiego, Bohdana Maruszewskiego i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Decyzja w sprawie rezygnacji Owsiaka była jednogłośna.

Paweł Adamowicz nie żyje

Wieczorem 13 stycznia 2019 prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Polityk zmarł w poniedziałek po południu. To właśnie ta sytuacja skłoniła Jurka Owsiaka do rezygnacji z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilka godzin później podczas marszu milczenia prezydenta Gdańska żegnało około 16 tysięcy osób. W trakcie wydarzenia z głośników słyszeliśmy utwór "Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.