Wacław "Vogg" Kiełtyka dołączył do Machine Head. Co dalej z Decapitated?

30.09.2019 12:44
Decapitated|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Muzyk Decapitated wybierze się z Machine Head w trasę z okazji rocznicy wydania debiutanckiej płyty.

W październiku 2018 z grupą Machine Head pożegnali się gitarzysta Phil Demmel, który był w zespole od 2002 oraz perkusista Dave McClain - obecny w kapeli od 1995 roku. Rok później okazało się, że do Machine Head dołączy Wacław "Vogg" Kiełtyka z Decapitated oraz Matt Alston. Nowi członkowie zespołu wybiorą się z kapelą w jubileuszową trasę koncertową z okazji 25-lecia wydania debiutanckiej płyty "Burn My Eyes". Tournee rozpocznie się 5 październiku 2019 roku i na scenie zobaczymy oryginalny skład zespołu – do Flynna i Jareda MacEacherna, dołączą Logan Mader i Chris Kontos.

Gitarzysta Decapitated dołączył do Machine Head

W ramach nadchodzącej trasy koncertowej Machine Head wystąpi również w Polsce - 18 października 2019 roku w gdańskim klubie B90 i dzień później na deskach warszawskiej Proximy. Koncerty będą trwać 3 godziny i będą podzielone na dwie części - podczas drugiego setu usłyszymy materiał z debiutu, a na scenie dołączą wspomniani wcześniej Mader i Kontos.

Przeczytaj także

Gitarzysta Decapitated w specjalnym wpisie na Facebooku wyznał, że możliwość występowania z Machine Head to dla niego wielkie wyróżnienie:

Gdy byłem 13-latkiem uczyłem się grać piosenki z "Burn My Eyes" i jest to nadal moja ulubiona płyta wszech czasów. Ten album mocno wpłynął na mój styl grania i gitarowe umiejętności.

Co natomiast dalej z Decapitated? Muzyk uspokoił fanów wyznając, że pojawi się z zespołem na trasie w 2020 roku. Co więcej, grupa planuje również stworzyć materiał na nowy album.

Zobacz także: Polskie zespoły metalowe, którym udało się trafić na listę Billboard

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.