Wokalista Batushki komentuje postanowienie sądu w Białymstoku. Muzyk nie odwołuje koncertów

Joanna Chojnacka
14.05.2019 11:03
Batushka|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Bartłomiej Krysiuk wydał oświadczenie w sprawie postanowienia Sądu Okręgowego w Białymstoku dotyczącego Batushki. Muzyk podkreśla, że nie zapadł jeszcze wyrok.

Fani jednej z najpopularniejszych grup metalowych w Polsce mogą czuć się nieco zdezorientowani. Mimo trwającego konfliktu między wokalistą, a gitarzystą zespołu, pod koniec kwietnia 2019 roku na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku (prowadzonym przez Bartłomieja Krysiuka) pojawiła się zapowiedź nowej płyty formacji. Z kolei Krzysztof Drabikowski opublikował na kanale Batushki na YouTubie nowy utwór zespołu w wersji stereo. W opisie filmu muzyk podobnie jak Krysiuk zapowiedział nowe wydawnictwo. Fani zadają sobie pytanie, która Batushka jest prawdziwa?

Trudno stwierdzić. Póki co, Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał postanowienie, w którym zakazał Bartłomiejowi Krysiukowi używania nazwy Batushka. Oznacza to, że muzyk na czas trwania postępowania nie może grać koncertów pod szyldem zespołu oraz wydać płyty w imieniu grupy. Mimo decyzji sądu, na Facebooku Batushki Krysiuka pojawiają się kolejne zapowiedzi nowego krążka, a żaden z ogłoszonych wcześniej koncertów nie został odwołany. 

Przeczytaj także

Batushka: Bartłomiej Krysiuk komentuje postanowienie sądu

Poprosiliśmy wokalistę Batushki o komentarz w sprawie decyzji sądu i planów zespołu. W odpowiedzi Bartłomiej Krysiuk wysłał nam oświadczenie przygotowane przez prawników muzyka. W piśmie pełnomocnicy Krysiuka podkreślają, że postanowienie nie jest wyrokiem, a prawo do używania nazwy Batushki nie zostało jeszcze nikomu ostatecznie przyznane.

Nie jest więc tak, by z wspomnianego postanowienia wynikało, że pan Krzysztof Drabikowski ma prawo do nazwy Batushka. (...) Będziemy podejmować w związku z tym w imieniu pana Bartłomieja Krysiuka odpowiednie działania, w tym na ścieżce sądowej. Jednym z nich będzie wniesienie pozwu przeciwko panu Krzysztofowi Drabikowskiemu.

W piśmie przesłanym przez Krysiuka, jego pełnomocnicy podkreślają, że postanowienie sądu zostało wydane wyłącznie na podstawie materiałów Drabikowskiego. Sąd rzekomo nie zna jeszcze całokształtu okoliczności sprawy, na podstawie której zapadnie ostateczny wyrok. Ponadto z oświadczenia dowiadujemy się, że póki co żaden z zapowiedzianych koncertów przez Batushkę Krysiuka nie zostanie odwołany.

Nie ma żadnej podstawy do modyfikowania w związku z nim (postanowieniem - przyp. red.) planów organizatorów koncertów i wydawców. Pan Bartłomiej Krysiuk bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie umów zespołu Batushka.

Pełna treść oświadczenia Bartłomieja Krysiuka:

oświadczenie 1
oświadczenie 2

Zobacz też: >>Gitarzysta Batushki: Mój były wokalista próbuje odebrać mi zespół<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.