Wokalista The Beach Boys twierdzi, że widział, jak Manson zabił człowieka

05.12.2019 14:24
Dennis Wilson|undefined Fot. Materiały prasowe/Universal Pictures

Perkusista i wokalista zespołu rockowego The Beach Boys był członkiem sekty Charlesa Mansona. Muzyk twierdzi, że na własne oczy widział morderstwo.

Dennis Wilson razem z braćmi założył grupę The Beach Boys we wczesnych latach 60. Muzyk pozostał członkiem formacji aż do swojej śmierci w grudniu 1983 roku. Nagrał wraz zespołem hity takie jak "Little Bird", "Forever" czy "Slip On Through". Artysta pisał także teksty do utworów innych wykonawców np. Joe Cockera, a także nagrywał albumy solowe. 

Dennis Wilson twierdzi, że widział morderstwo Mansona

Jego życie skomplikowało się, gdy do jego domu sprowadził się Charles Manson. Wraz z żoną Wilson uczestniczył w orgiach organizowanych przez przywódcę sekt oraz pod jego wpływem uzależnił się od narkotyków i alkoholu. Ze względu na wszechobecny terror w domu, żona Wilsona zażądała od niego rozwodu. 

Przeczytaj także

Manson miał ogromny wpływ na życie muzyka. Jedna z teorii, którą możemy przeczytać między innymi w książce Mike'a Love'a głosi, że Dennis był nie tylko słuchaczem nauk Charlesa, ale także świadkiem jednego z jego morderstw. Ponoć w 1969 roku Wilson przyszedł do studia nagraniowego bardzo wstrząśnięty i powiedział:

Właśnie widziałem, jak Charlie bierze swój karabin M16 o strzela do tego czarnego mężczyzny. Rozstrzelał go na pół i wepchnął do studni.

Słowa Wilsona były przez lata różnie interpretowane, a żadna z wersji wydarzeń nigdy nie została potwierdzona.

Zobacz też: Udostępniono rzadkie nagranie Stone Temple Pilots z 1994 roku. Zespół coverował The Beach Boys 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.