Zapadła decyzja w sprawie oskarżenia Marilyna Mansona o molestowanie. Czy muzyk okazał się winny?

Olga Konarzycka
13.08.2018 13:16
Marilyn Manson|undefined Fot. East News/Ax/action press/REX/Shutterstock/Rex Features

Prokuratura okręgowa w Los Angeles podjęła decyzję w sprawie oskarżenia muzyka o molestowanie seksualne. Jaki jest werdykt? 

Na fali ruchu #MeToo w show-biznesie pojawiło się wiele oskarżeń o molestowanie seksualne dotyczących znanych artystów. Skandale nie ominęły również ekipy Marilyna Mansona. W październiku 2017 roku basista zespołu, Twiggy Ramirez został oskarżony o gwałt przez swoją byłą dziewczynę. Manson zdecydował się wówczas usunąć muzyka z zespołu, gdyż jak sam twierdził nie potrzebował w życiu jego negatywnej energii. I chociaż artysta otwarcie przyznawał, że potępia wszelkie przejawy niestosownych zachowań, był również zdania, że tego typu skandale nie powinny być rozdmuchiwane w mediach, lecz niezwłocznie zgłaszane na policję.  Wkrótce Manson sam został jednak posądzony o dopuszczenie się przestępstwa na tle seksualnym. W sierpniu 2018 roku sąd podjął ostateczną decyzję w tej sprawie.

Marilyn Manson: decyzja sądu w sprawie oskarżeń muzyka o molestowanie seksualne

W maju 2018 roku pewna kobieta zeznała, że w 2011 roku muzyk więził ją przez 48 godzin. Manson od początku kategorycznie zaprzeczał zarzucanym mu czynom. Jego adwokat w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że oskarżenia kobiety są całkowicie zmyślone i mogą stanowić próbę zdobycia rozgłosu kosztem artysty. Po dokładnym rozpatrzeniu sprawy biuro prokuratora okręgowego w Los Angeles zdecydowało się oddalić wniosek w sprawie Mansona oraz kilku innych podobnych przypadków, w tym między innymi oskarżeń pod adresem jednego z twórców serialu „Dziewczyny”, Murray'a Millera. Powodem tych decyzji jest brak wystarczających dowodów oraz przedawnienie złożonych wniosków. 

Marilyn Manson oskarżony o molestowanie i rasizm

To nie pierwsze tego typu oskarżenia, które padły pod adresem Marilyna Mansona. W lutym 2018 roku po wyjątkowo dziwnym i nieudanym koncercie w Nowym Jorku na niestosowne zachowanie muzyka skarżyła się znana z serialu „Doktor House” Charlyne Yi. Aktorka wyznała, że podczas wizyty na planie produkcji artysta miał rzucać w stosunku do pracujących tam kobiet seksistowskie komentarze, a ją samą nazwać „Chińczykiem”.

Marilyn Manson w Polsce

13 czerwca 2018 roku Marilyn Manson zagrał koncert na warszawskim Torwarze. Jako support towarzyszyła mu wówczas grupa Stone Sour. I chociaż większa część imprezy przebiegała bez większych zarzutów, podczas występu samego Mansona doszło do niepokojącego incydentu. W pewnym momencie koncert został przerwany, natomiast wszystkich zgromadzonych poproszono o opuszczenie hali. I chociaż większość fanów była przekonana, że ewakuacja jest jedynie elementem performance'u, ochrona stanowczo nalegała na wyjście uczestników imprezy z terenu obiektu. Na szczęście okazało się, że alarm był fałszywy, jednak samo zajście z pewnością nieco wystraszyła dużą część obecnych w hali. 

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.