Zespół Finna Wolfharda ze „Stranger Things” udostępnił nowy utwór

Maciej Koprowicz
21.05.2018 10:52
Zespół Finna Wolfharda ze „Stranger Things” udostępnił nowy utwór Fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Młody aktor, wcielający się w Mike’a Wheelera jest także zdolnym muzykiem. Jego grupa Calpurnia opublikowała piosenkę zapowiadającą jej debiutancką EP.

Finn Wolfhard, najbardziej znany z serialu „Stranger Things” jest wokalistą i gitarzystą zespołu Calpurnia. Kapela wykonuje indie rock z wpływami indie popu – młodzi muzycy przyznają się do inspiracji Kurtem Vile i Parquet Courts. W marcu zadebiutowali singlem i teledyskiem „City Boy”, a teraz otrzymujemy kolejną porcję ich muzyki.

W naprawdę udanym utworze „Greyhound” zaskakuje gitarowa solówka, utrzymana w stylu klasycznego rocka. Posłuchajcie sami:

Wcześniej, w kwietniu 2018 Calpurnia wydała singiel „Louie”:

Piosenki zapowiadają pierwsze większe wydawnictwo zespołu. EP „Scout” ukaże się 15 czerwca 2018. Producentem płytki jest Cadien Lake James z zespołu Twin Peaks.

Calpurnia „Scout” EP – tracklista

  1. „Louie” 
  2. „Wasting Time” 
  3. „Greyhound” 
  4. „City Boy” 
  5. „Blame” 
  6. „Waves” 

Aktorzy ze „Stranger Things” i ich zespoły

16-letni Finn Wolfhard, czyli filmowy Mike Wheeler to nie jedyna gwiazda „Stranger Things”, która jest uzdolniona muzycznie i gra rocka. Jego rówieśnik Gaten Matarazzo, czyli odtwórca roli Dustina Hendersona jest liderem zespołu work_in_progress. Talent muzyczny nastoletniego aktora zwrócił uwagę wokalistki Paramore, która zaproponowała mu wspólny występ. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.