Zobacz, jak powstał klip Deftones do „My Own Summer (Shove It)”

Aleksandra Degórska
13.01.2017 12:10
Zobacz, jak powstał klip Deftones do „My Own Summer (Shove It)” Fot. kadr z wideo

W odmętach internetu można odnaleźć naprawdę różne ciekawostki. Obejrzyjcie zatem wcześniej niepublikowane nagranie, w którym pokazano jak nagrywano teledysk do numeru Deftones. 

W 1997 roku kapela wydała swój drugi album zatytułowany Around the Fur”, który znacznie różnił się od debiutanckiego „Adrenaline”. Na pierwszy singiel promujący drugą płytę wybrano kawałek „My Own Summer (Shove It)i zarazem stał się on pierwszym utworem Deftones, który wskoczył na listy przebojów. Numer zajął 29. pozycję na UK Singles Chart.

Do kawałka powstał ciekawy klip, za którego reżyserię odpowiedzialny był Dean Karr. W teledysku muzycy grali stojąc na klatkach zanurzonych w morzu. Kadry przedstawiające zespół przeplatały się z ujęciami rekinów i nie zabrakło też osobliwej przynęty - świni z koroną. 

Jak zatem powstał ten klip? Po prawie 20 latach światło dzienne ujrzał materiał pokazujący kulisy nagrywania tego teledysku. Zobaczcie zatem, jak przebiegała praca na planie:

Tak natomiast prezentował się efekt końcowy:

Dyskografię Deftones zamyka krążek „Gore”, który został wydany 8 kwietnia 2016 roku. Pierwszym singlem z tego wydawnictwa był kawałek „Prayers/Triangles”. Zespół kolejno udostępniał numery „Doomed User” oraz „Hearts/Wires”. 

Płyta spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów oraz krytyków i album zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard 200. Jest to najlepszy wynik formacji od wydanego w 2003 roku „Deftones”, który również dotarł do tego samego miejsca.

Lubicie klip do utworu „My Own Summer (Shove It)”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.