Deftones udostępnił utwór „Doomed User” z albumu „Gore”

Aleksandra Degórska
16.03.2016 16:51
|north Fot. kadr z wideo

Zespół zaprezentował kolejny kawałek z nadchodzącego krążka. Przekonajcie się, jak brzmi ten numer.

Premiera nowego albumu była niejednokrotnie przesuwana. W końcu muzycy poinformowali, że 8. krążek zespołu, który będzie następcą „Koi No Yokan” nosi tytuł „Gore” i ukaże się 8 kwietnia 2016 roku. Gościnnie w numerze „Phantom Bride” pojawi się Jerry Cantrell z Alice in Chains, zaś za produkcję odpowiada Matt Hyde.

Krążek promuje singiel „Prayers/Triangles”, który otwiera płytę. Teraz poznaliśmy kolejny utwór, a jest nim Doomed User i możecie go posłuchać na tej stronie.

Kapela poinformowała fanów jeszcze 14 marca 2016 roku o premierze tego numeru udostępniając zdjęcie okładki singla:

Deftones zaprezentował numer Doomed User podczas koncertu w ramach Musink Fest w Costa Mesa.

Posłuchajcie, jak kawałek brzmi na żywo:

Jeszcze w styczniu 2016 roku pojawiły się informacje dotyczące tytułu nowego wydawnictwa. Plotki okazały się prawdą, zaś Chino Moreno odniósł się do tej sytuacji z dystansem udostępniając zdjęcie Martina Gore'a z Depeche Mode i żartując, że tak właśnie wygląda okładka płyty.

Wokalista Deftones tak skomentował wybór nazwy nadchodzącego wydawnictwa:

Podczas, gdy tytuły naszych dwóch ostatnich płyt były optymistyczne, to nazwa nowego krążka jest świadomie bardzo odmienna. To nagranie jest inne. Czuję, że „Diamond Eyes” i „Koi No Yokan” były pod wieloma względami bardzo do siebie podobne. Oba albumy były nagrywane w ten sam sposób.

Fani mogą już zamawiać przedpremierowo album „Gore”. Oprócz samego krążka dostępne są zestawy z winylem, koszulką, czapką oraz przypinką. Deftones ma również w planach występy, z czego najbliższy odbędzie się 16 marca 2016 roku w Mission. Natomiast od czerwca 2016 zespół zagra serię koncertów w Europie.

Jak podoba się Wam numer Doomed User”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.