Zobacz wspólny występ Metalliki i Lady Gagi na Grammy 2017

Aleksandra Degórska
13.02.2017 09:56
|north Fot. Los Angeles Times / Polaris / East News

12 lutego 2017 poznaliśmy zwycięzców, którzy zdobyli „muzycznego Oscara”. Nie zabrakło również występów gwiazd, przy czym ten duet naprawdę zadziwił niejednego widza, zaś skwaszona mina Hetfielda świadczyła o tym, że nie jest zadowolony z show.

W środowisku muzyki pop Lady Gaga triumfuje już od jakiegoś czasu. Metallica w metalowym świecie to rozpoznawalna marka. Czy zatem ci artyści reprezentujący różne style muzyczne będą dobrze brzmieć razem na scenie?

Lady Gaga już nieraz zrobiła mocne wrażenie na metalowych muzykach, jej fanem jest Rob Halford, jak również Scott Ian, który zachęca wokalistkę, żeby nagrała metalowy album. Mimo to wieść o występie piosenkarki z Metallicą spowodowała mieszane uczucia wśród metalowców... i w sumie słusznie, bo show nie poszło tak jak powinno.

Artyści wzięli na warsztat numer „Moth Into Flame” z płyty „Hardwired... To Self-Destruct”. Niestety James Hetfield miał problem z mikrofonem i musiał śpiewać do jednego mikrofonu razem z wokalistką. To sprawiło, że Lady Gaga zdominowała show i nawet rzuciła się w tłum. Nie dało się nie zauważyć niezadowolonej miny frontmana zespołu.

Zobaczcie również, jak muzycy zaprezentowali się na czerwonym dywanie:

Pomysł wspólnego występu pojawił się w momencie, gdy Lady Gaga spotkała się w domu Bradleya Coopera z Larsem Ulrichem. Wokalistka niejednokrotnie podkreślała, że bardzo wysoko ocenia metalowych twórców, jak chociażby Iron Maiden, Judas Priest czy właśnie Metallicę, przy czym wyjawiła, że była ostatnio na koncercie kapeli i muzycy zrobili na niej ogromne wrażenie.

Wokalistka postanowiła swoją miłość do tej kapeli pokazać wykonując duży tatuaż na plecach:

Tegorocznymi zwycięzcami Grammy 2017 są m.in. Megadeth, który był nominowany do nagrody 12 razy, Cage the Elephant czy David Bowie. Jak co roku nie zabrakło również występów w hołdzie zmarłym niedawno muzykom.

Twórczość Prince'a, który odszedł 21 kwietnia 2016 zastała uhonorowana przez Bruno Marsa oraz Morrisa Day'a and the Time:

Natomiast wokalistka Adele wykonała utwór George'a Michaela, który odszedł 25 grudnia 2016. Piosenkarka postanowiła zaśpiewać wraz z orkiestrą „Fastlove”, jednak w pewnym momencie przerwała występ i zaczęła od nowa, bo chciała naprawdę dobrze zaśpiewać numer swojego idola. Jej występ był jednym z najbardziej wzruszających momentów ceremonii Grammy.

Jak oceniacie wspólny występ Metalliki z Lady Gagą?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.