Bruce Dickinson powraca z solowym albumem po 18 latach. Kiedy premiera?

22.09.2023 10:22
Bruce Dickinson Fot. Materiały Prasowe

Bruce Dickinson zapowiedział wydanie nowego, solowego albumu. To jego pierwszy album od 2005 roku i siódmy w karierze.

Bruce Dickinson właśnie ogłosił wydanie swojego nowego, solowego albumu. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów wokalisty Iron Maiden. Artysta długo kazał czekać na taką niespodziankę, ponieważ będzie to pierwsza od 2005 roku solowa płyta. Już teraz znamy więcej szczegółów.

Bruce Dickinson zapowiedział solowy album

Bruce Dickinson to jeden z najbardziej uznanych i wybitnych wokalistów heavy metalu wszech czasów. Muzyk od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Związany jest z zespołem Iron Maiden, jednak nie przeszkadza mu to w solowej karierze, do której właśnie wraca. Premiera solowego projektu wokalisty zaplanowana jest na pierwszą połowę 2024 roku za sprawą wytwórni BMG. „The Mandrake Project” to owoc ponownego spotkania artysty z wieloletnim współpracownikiem Roy’em Z.

Ten album był dla mnie bardzo osobistą przygodą i jestem z niego ekstremalnie dumny. Roy Z i ja planowaliśmy napisać i nagrać tę muzykę od wielu lat i jestem bardzo podekscytowany faktem, że wreszcie ludzie ją usłyszą. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że niebawem ruszam w drogę z tym niesamowitym zespołem, który stworzyliśmy i powołaliśmy do życia. Planujemy zagrać tyle koncertów, ile to będzie możliwe, w tylu miejscach ilu się uda i dla tylu osób ilu tylko zdołamy! A co do “The Mandrake Project”.... niebawem wszystko zdradzimy! - wyjaśnił Dickinson.

Oprócz zapowiedzi płyty zostały także ogłoszone pierwsze koncerty z trasy koncertowej. Bruce Dickinson i jego zespół zagrają w Meksyku oraz Brazylii w kwietniu i maju 2024 roku.

Bruce Dickinson - The Mandrake Project Tour 2024:

  • 18 kwietnia - Diana Theater, Guadalajara, Mexico
  • 20 kwietnia – Pepsi Theatre, Mexico City, Mexico
  • 24 kwietnial – Live Curitiba, Curitiba, Brazil
  • 25 kwietnia – Pepsi On Stage, Porto Alegre, Brazil
  • 27 kwietnia – Opera Hall, Brasilia, Brazil
  • 28 kwietnia – Arena Hall, Belo Horizonte, Brazil
  • 30 kwietnia – Qualistage, Rio De Janeiro, Brazil
  • 02 maja – Quinta Linda, Ribeirao Preto, Brazil
  • 04 maja – Vibra, Sao Paulo, Brazil

Kolejne daty ogłaszane będą na bieżąco.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.