Co dalej z Foo Fighters? Zespół opublikował specjalny wpis

02.01.2023 15:36
Foo Fighters Fot. Rex Features/East News

Jak potoczą się losy Foo Fighters po śmierci Taylora Hawkinsa? Zespół w końcu zdradził, czego należy się spodziewać w przyszłości.

Rok 2022 był naprawdę trudny dla Foo Fighters. W marcu zmarł perkusista kapeli, Taylor Hawkins. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym w Bogocie, w Kolumbii, gdzie zespół miał wystąpić na festiwalu i wyniki badań toksykologicznych potwierdziły obecność 10 różnych narkotyków. Zespół zorganizował 2 wyjątkowe koncerty poświęcone Taylorowi. Długo nie było wiadomo, jak potoczą się dalej losy zespołu, aż do teraz.

Polecamy

Co dalej z Foo Fighters? Zespół opublikował wymowny wpis skierowany do fanów

Kapela pożegnała 2022 w specjalnym wpisie, w którym wyznała, że był to najtrudniejszy rok w historii Foo Fighters:

Gdy żegnamy ten najtrudniejszy i najbardziej tragiczny w naszej działalności rok, uświadamiamy sobie jednocześnie, jak jesteśmy wdzięczni ludziom, których kochamy i tych, których już nie ma z nami.
Polecamy

W dalszej części wpisu możemy przeczytać, że zespół powstał 27 lat temu, żeby reprezentować "uzdrawiającą moc muzyki". Fani wsparli całym sercem działania zespołu, co pomogło im przetrwać najtrudniejsze chwile:

Bez Taylor nie bylibyśmy tym zespołem, którym jesteśmy teraz i bez niego będziemy innym zespołem w przyszłości. Wiemy też, że Wy fani znaczyliście wiele dla Taylora, tak samo jak on znaczył wiele dla Was. Wiemy też, że gdy zobaczymy Was znowu, a stanie się to niebawem, Taylor będzie z nami duchem każdego wieczora.

Wszystko zatem wskazuje na to, że Foo Fighters nie zakończy swojej działalności, ale też do końca nie wiadomo, w jakiej formie powróci. Czy Dave Grohl będzie teraz pełnić rolę perkusisty, czy może zostanie zatrudniony dodatkowy muzyk? Może też Foo Fighters zmieni nazwę i będzie zupełnie innym projektem muzycznym? Czas pokaże, co szykuje dla nas zespół, ale na pewno nie zawiedzie swoich fanów.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.