Kultowy utwór z miliardem wyświetleń na YouTubie. To 8. piosenka z lat 80., której to się udało!

31.03.2023 16:55
YouTube Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Możemy tylko pogratulować i napisać, że to zasłużone wyróżnienie!

Mamy kolejny wielki przebój, który dołączył do elitarnego grona "Billion Views Club", w którym już są piosenki takich twórców, jak m.in. AC/DC, Guns N' Roses, A-ha, System of a Down czy Linkin Park. Tym razem wynik miliarda odsłon na YouTubie osiągnął słynny utwór z lat 80.

Polecamy

Kultowy utwór z miliardem wyświetleń na YouTubie. To 8. piosenka z lat 80., której to się udało!

Miliard wyświetleń na YouTubie to naprawdę niezły wyczyn! Ostatnio pisaliśmy, że Scorpions z utworem "Wind of Change" ustanowił ten rekord. Teraz natomiast kultowa piosenka George'a Michaela również dołączyła do "Billion ViewS Club". Mowa o utworze "Careless Whisper" i jest to 8. przebój z lat 80., który osiągnął taki wynik! Posłuchajmy zatem kolejny raz tę świetną balladę, którą zna dosłownie każdy.

Co ciekawe, "Careless Whisper" ukazał się na albumie Wham! "Make it Big" z 1984 roku, ale w Wielkiej Brytanii był promowany jako solowy utwór George'a Michaela. Pomysł na piosenkę pojawił się w głowie wokalisty, gdy miał 17 lat. W wieku 21 lat otrzymał za ten utwór nagrodę Ivor Novello Songwriter Award i stał się najmłodszym kompozytorem, który otrzymał takie wyróżnienie.

Polecamy

Pierwszym utworem z lat 80. który dostąpił zaszczytu dołączenia do "Billion Views Club" był numer Guns N' Roses "Sweet Child O' Mine". Piosenkami, które z tego okresu również mogą pochwalić się wynikiem mln wyświetleń na YouTubie są utwory "Take On Me" A-ha, "Billie Jean" Michaela Jacksona, "Never Gonna Give You Up" Ricka Astleya, "Girls Just Want To Have Fun" Cyndi Lauper, "The Final Countdown" Europe czy "Every Breath You Take" The Police.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.