Mick Jagger wspomina pierwszą konferencję prasową. "Postawiliśmy im po kuflu piwa"

11.09.2023 10:16
The Rolling Stones Fot. DANIEL LEAL/AFP/East News

Mick Jagger przy okazji niedawnej konferencji prasowej podzielił się wspomnieniem, jak wyglądało pierwsze ogłoszenie nowego albumu The Rolling Stones w 1964 roku. Konferencja bardzo różniła się od tej, która ostatnio miała miejsce w Londynie.

W środę 6 września The Rolling Stones podczas konferencji prasowej w Londynie, w której uczestniczyło Antyradio, ogłosili pierwszy od 2005 roku album z premierowym materiałem. To prawdziwa gratka dla fanów. Oprócz tego do sieci trafił singiel promujący płytę „Hackey Diamonds”, która ukaże się 20 października. W teledysku do „Angry” udział wzięła znana m.in. z „Euforii” czy „Opowieści podręcznej” Syndey Sweeney.

Przy okazji konferencji prasowej w Londynie, którą poprowadził Jimmy Fallon, Mick Jagger opowiedział o tym, jak wyglądała pierwsza konferencja prasowa w historii zespołu. Dzisiaj już wiemy, że grupa zawsze z wielkim rozmachem ogłasza nowości. Kiedyś jednak to wszystko dalekie było od ideału.

Mick Jagger wspomina pierwszą konferencję prasową

Był rok 1964, a zespół The Rolling Stones wydawał swój debiutancki album, Mick Jagger i Keith Richards chcieli ogłosić to całemu światu. Zorganizowali więc spotkanie z dziennikarzami w… pubie.

Ja i Keith i Brian spotkaliśmy się w pubie przy Denmark Street z dwoma dziennikarzami. Jeden był z„New Musical Express” a drugi z „Melody Maker”. Postawiliśmy im po kuflu piwa i powiedzieliśmy: „Oto nasz album. Posłuchajcie go”. I wyszliśmy. Tyle. Żadnych zdjęć, nic z tych rzeczy. Recenzje były mieszane, ale płyta sprzedała się dobrze. mówił podczas konferencji.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.